ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

Zodpovedne o ľudských právach a iných otázkach

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

O ľudských právach, extrémizme, rasizme, kyberšikane a iných dôležitých témach sa naši žiaci učia na rôznych predmetoch počas celého školského roka. Predsa len však učiteľom v edukačnom procese niekedy napomôžu i odborníci z iných inštitúcií a prídu medzi našich žiakov s novými a zaujímavými pohľadmi na rôzne problémy súčasnej spoločnosti. Jednou z takých inštitúcií je i Slovenské národné stredisko pre ľudské práva.

V dňoch 2. a 3. marca 2020 absolvovali naši ôsmaci a siedmaci prednášky s lektorom tejto inštitúcie. Keďže stredisko neustále spolupracuje s rôznymi inštitúciami, disponujú množstvom aktuálnych materiálov a praktických príkladov ku každej oblasti ľudských práv a základných slobôd. Žiaci ôsmeho ročníka počas dvoch hodín riešili základné otázky ľudských práv, dozvedeli sa však i odpovede na otázky, ktoré sa ich bezprostredne dotýkajú, prípadne sa s nimi môžu stretnúť v budúcom živote. Rovnako tak boli oboznámení s nástrahami internetu, vzťahom internetu, slobody a ľudských práv i s tým, aký dosah môže mať nekontrolované užívanie internetu na ich budúci život či kariéru.

Siedmaci sa počas prednášky hlbšie ponorili do problematiky extrémizmu, rasizmu a boja proti nim. Práve tieto témy v súčasnej spoločnosti pomerne silno rezonujú a vedieť o ich nástrahách a skrytých nebezpečenstvách pomáha žiakom vyhýbať sa im, účinne proti nim bojovať a zároveň si zodpovedne vytvárať a budovať vlastný hodnotový rebríček.

Sme radi, že tieto aktivity sa u žiakov stretli s pozitívnou odozvou a veríme, že v budúcnosti im prinesieme ešte množstvo zaujímavých tém.

D. Braunová

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img