ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Ako mesto reagovalo na výsledky kontroly ohľadne platu zástupcu primátora? – pýtal sa Michal Hanus

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Nakoľko sa ma viacero obyvateľov mesta pýtalo, ako mesto reagovalo na výsledky kontroly ohľadne platu zástupcu primátora, zisťoval som odpoveď na mestskom úrade. Na základe vykonanej kontroly o určovaní platu zástupcu primátora, malo mesto termín do 30. 09. 2019 prijať optarenia. Preto som sa informoval u pani kontrolórky o tom, aké opatrenia boli prijaté.

„Dobrý deň pán poslanec, dňa 30.09.2019 mi bola predložená Správa o splnení prijatých opatrení na odstránenie nedostatkov zistených kontrolou.

Mesto Sereď prijalo opatrenia v rozsahu:

Dňa 3.5.2019 mesto Sereď uzatvorilo dohodu o zrážkach zo mzdy so zástupcom primátora za účelom vrátenia príspevku na stravovanie vo výške 68,04 € a vrátenia príspevku na regeneráciu pracovnej sily vo výške 40 €. Tieto finančné prostriedky boli do rozpočtu mesta uhradené v mesiaci apríl 2019.

Dňa 3.6.2019 mesto Sereď uzatvorilo dohodu o zrážkach zo mzdy so zástupcom primátora za účelom vrátenia neoprávnene vydaných stravných lístkov vo výške 627,35 € za obdobie 2018 – apríl 2019, ktoré postupne spláca zrážkami zo mzdy počnúc výplatou za mesiac máj 2019. Posledná splátka bude vykonaná z výplaty za mesiac december 2019.

Dňa 05.08.2019 mesto Sereď doručilo zástupcovi primátora predžalobnú výzvu na vrátenie neoprávnene vyplatených finančných prostriedkov v celkovej výške 83 172,40 € v termíne do 31.12.2019, ktoré mu boli vyplatené ako plat viceprimátorovi za obdobie od 28.12.2010 do 31.01.2019″.

Vážený pán zástupca primátora,

na zastupiteľstve som Vás a pána primátora vyzval, aby ste voči sebe vyvodili dôsledky. Na svojej výzve trvám, ako aj na tom, aby ste splnili opatrenia, ktoré vyplynuli z kontroly a vrátili neoprávnene vyplatené finančné prostriedky.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Na vytvorenie kauzy prerastajúcej až do hystérie stačí, ak tzv. novinár začne pracovať s tou polovicou faktov, ktoré mu pasujú do krámu. Výdatne mu v tomto prípade pomáha ctižiadostivý poslanec a neúspešný kandidát na primátora z novembra 2018. Obaja usilovne spolupracujú s kontrolórkou i tzv. novinárom. Dokonca tak intenzívne, že dva dni po tom ako bola napísaná správa kontrolórky o výsledku kontroly spôsobu môjho odmeňovania (23.5.2019) ju ako prílohu k článku „Naozaj sú poslanci len tajtrlíci?“ priložil P.Kurbel 25.5.2019 v médiu SOL. Ostatní poslanci dostali kompletné materiály na rokovanie MsZ až 7.6.2019. Všeobecne platí pravidlo, že materiály hlavnej kontrolórky sú zverejňované až po ich prerokovaní v zastupiteľstve. Z uvedených dátumov je zrejmé, kto si z poslancov robí tajtrlíkov.
  Pojem investigatívny je všeobecne vysvetľovaný ako odhaľujúci nezákonnú činnosť, pátrajúci, vyšetrujúci, napr. novinár. V prípade nášho tzv. novinára , s ktorým odmietlo spolupracovať nielen mesto Sereď ale aj obec Šoporňa a Šintava, môžeme na seriózne odhaľovanie nezákonnej činnosti pokojne zabudnúť.
  Aká je teda pravda s poberaním príspevku na moju regeneráciu, stravovanie a stravných lístkov. Počas dvoch volebných období, od roku 2010 do roku 2017 som žiadne stravné lístky nedostával. Nemal som vraj nárok. Začiatkom roku 2018 ma pracovníčka MsÚ vyzvala, aby som si prišiel prevziať stravné lístky. Na moju otázku, od kedy mám na ne nárok ,som dostal odpoveď, že bola zmena zákona, a nárok už na ne mám. Tým to pre mňa skončilo. Na školení k zmene príslušného zákona som nebol ja, ale pracovníčka, ktorá má osobnú agendu na starosti. Keď hlavná kontrolórka zistila, že pracovníčka po návrate zo školenia pri rozhodnutí o objednávaní a prideľovaní stravných lístkov v mojom prípade pochybila, bol som oboznámený s výsledkom kontroly. Na otázku, či som ochotný nesprávne vydané a mnou v dobrej viere prijaté lístky vrátiť, som odpovedal kladne. Čo myslíte, kto by v prípade môjho odmietnutia tých 735,39 € zaplatil? Zrejme tá nešťastná pracovníčka ekonomického oddelenia.
  Na výzvu, ktorá odznela 19.6.2019 z úst M. Hanusa na rokovaní MsZ v kine NOVA aby som vyvodil voči sebe dôsledky som sa v rámci rozpravy poslanca Hanusa spýtal: Povedzte mi, aký zákon som porušil? Odpoveď som nedostal a čakám na ňu dodnes. Na moje otázky mi poslanec Hanus neodpovedá, ale opakovane ma vyzýva, aby som mu ja odpovedal. A to ma ešte 31. augusta na akcii OZ Rozkvet v Strednom Čepeni s úsmevom presviedčal, ako si ma váži a rešpektuje. Vedel som, že je „charakter“ a nesklamal ma.
  Ctím si a dodržiavam aj nepísané pravidlá. Preto o spôsobe ukončenia bubliny o mojom údajne nezákonnom odmeňovaní budem hovoriť až po prerokovaní v mestskom zastupiteľstve. V tomto prípade aj poslanec Hanus (vedomý si toho, že naháňa čitateľov na stránku SOL) nerešpektuje pravidlo, že najprv o veci rokuje zastupiteľstvo a až potom je podaná informácia verejnosti.
  Pre tzv . novinára platí naďalej to, čo som mu napísal po jeho telefonáte 28.01.2019 o 14:14.
  Máš záujem o moje vystúpenie pred kamerou SOL? Ja nie. Nie preto, lebo by som nevedel odpovedať , ale preto, že nech by som povedal hocičo, bez nasledujúcich nadávok niektorých diskutérov na moju adresu by to neostalo, a bez tých sa pokojne zaobídem. Túto úroveň komunikácie som v SOL nevybudoval ja. Vďaka úrovni diskusie v SOL si ako vlastník média dosiahol unikátne prvenstvo. Si jediný novinár na svete, s ktorým nie som ochotný hovoriť osobne ani pred kamerou SOL. Ľ.V.
  P.S.
  Pozdravujem obyvateľa – príspevok 4.októbra 7:29. Chápem. Aj mňa pri čítaní niektorých príspevkov napína, ale zvykol som si.

 2. Vážený pán Veselický. Resp. u mňa už len pán Veselický! Ako tu bolo spomenuté, článok som sem nedal ja! Je mi úplne jedno, koľko má čitateľov SOL či SN. Pred jeho zverejnením na mojom poslaneckom profile som Vám osobne na mail poslal výzvu, aby ste voči sebe vyvodili zodpovednosť a vrátili neoprávnené vyplatené finančné prostriedky. A tomu verte, že ste ich dostali bez právneho dôvodu. Viete to Vy, viem to ja. Skúste mi uviesť, kedy som Vám neodpovedal na Vaše otázky. Zavádzate a hovoríte polopravdy tak, ako je to u Vás zvykom. Kontrola jasne preukázala pochybenia a porušenia zákona pri určovaní Vášho platu. To, čo tu predvádzate a píšete o nepísanom pravidle, teda o zverejňovaní informácií po prerokovaní zastupiteľstvom, sú Vaše výmysly a bludy, na ktoré už skutočne reagovať nemienim. Ezop môže len ticho závidieť Vašu fantáziu. Verejne a opätovne Vás vyzývam, aby ste finančné prostriedky, ktoré Vám boli neoprávnené vyplatené a v zmysle zákona sú neoprávneným obohatením, vrátili! Ak by to tak nebolo, žiadnu predžalobnú výzvu z mesta by ste nedostali!

 3. Ľubomír Veselický 4. októbra 2019, 11:05 at 11:05 – Lubos, vdaka za Tvoj ako obycajne unikatny prispevok.
  Sledujuc co pises uvazujem, ci si fakt myslis ze ludia su uplne blbi, alebo uz psychicky nezvladas to, co sa na Vas sype v sustavnych odhaleniach hlavnou kontrolorkou.

  Lubos, keby som nepoznal fakty a precital by som si Tvoj prispevok domnieval by som sa, ze onedlho budes za svoju nevinnost blahoreceny, co je tusim uz len krok od procesu svatorecenia a umiestneniu Tvojej sochy minimalne v miestnom svatostanku.
  Preco?
  Lubo, tak primator Ti necha nezakonne 8 rokov vyplacat odmeny, Ty ich prijmes a tu si VEREJNE dovolis hubu otierat o tych, ktori Vam na to pridu?
  Lubo, nehanbis sa? Ved uz mas vek na to, aby si mal uctu voci obcanovi. Umyselne spominam obcana, lebo on Ta takmer cely zivot zivi.

  Kde sa vytratil ten ferovy, objektivny a cestny Veselicky, ktory sa niekedy dokazal vzopriet nepravde a krivde?

  Co sa tyka SOL, tu Ta ziadam, aby si sa vyjadroval s maximalnou pokorou – na SOL si si na naklady vydavatela urobil kampan a ludia Ta zvolili pre Tvoje nazory a vytrvalost presadzovat pravdu. Takze o SOL sa vyjadruj s uctou, ktora mediu prinalezi.

  Lubo, dakujem za mimoriadne dobry namet na dalsi clanok.

 4. Toto som narýchlo našiel v kontrole. Porušenie § 11 ods. 4 písm. k) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom, § 25 ods. 8 zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení. Porušenie § 25 ods. 7 zák. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení, porušenie § 7 zák. č . 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite, § 25 ods. 8 zákona č. 369/1990 Zb. Porušenie § 152 ods. 8 písm. c) Zákonníka práce.

 5. pán Veselický iste zámerne vysvetľuje LEN to, ako vráti peniaze za neoprávnené stravné lístky,,,,, ale prečo sa nevyjadruje k predžalobnej výzve mesta do konca roka vrátiť vyše 80 000 eur! Sledovala som záznam zo zastupiteľstva, na ktorom sa prejednávali tieto kontorlné zistenia kontrolórky ohľadom poberania jeho platu. Jeho otázka: „Povedzte mi, v čom konkrétne som ja porušil zákon“, bola nasmerovaná na všetkých diskutujúcich poslancov. Prečo teraz očierňuje poslanca Hanusa? Žeby sa bránil útokom? A ak to nebol On, ale niekto iný, kto porušil zákon, je jeho povinnosťou na to minimálne poukázať! Prečo to doteraz neurobil?
  Mestské zastupiteľstvá sú tiež verejné, vyhotovujú sa z nich aj video-záznamy, ktoré si môže pozrieť každý, tak prečo mu vadí, že sa ľudia o týchto opatreniach dozvedia pár dní skôr?
  A jeho úbohé vyjarenia sa o tom, ako sa voči nemu spojila kontrolórka aj s Kurbelom a Hanusom! Fakt strašne smiešne. Kontrolórka vykonala svoju kontrolu na podnet všetkých poslancov – všetci prítomní boli za. S výsledkami a záverami kontroly sa mohli poslanci, ak mali o to záujem, dozvedieť aj skôr, nemuseli čakať až na zastupiteľstvo. A nebol to len Kurbel a Hanus, ktorí sa o ne zaujímali. Skôr je smutné to, že väčšina poslancov túto iniciatívu nemala, im stačilo poslať správu o vykonanej kontrole pár dní pred zastupiteľstvom.

 6. Kontrola uz bola predmetom zastupitelstva. A to je koniec. Viac sa k nej nevracia. A mimochodom ako citam, predzalobna vyzva bola este z augusta a v septembri uz zastupitelstvo bolo a nic take sa neriesilo. Ako mu padne. Takze zas keca.

 7. Niekto na meste nezákonnym, t.j. bez platných právnych normatív rozhodol o plate LV a teraz sa to všetko točí okolo LV? Zodpovednosť za to by mal niesť niekto iný.

 8. Ľuboš mám pocit, že si sa asi od svojho šéfa naučil používať lož ako pracovnú metódu. Tomčányi niekoľko krát verejne a dokázateľne klamal a ty ideš v jeho šľapajách. Už niekoľko rokov čakám na tvoje ospravedlnenie za klamstvo ktoré si verejne na zastupiteľstve vyslovil na moju adresu. Sľúbil si, že sa mi ospravedlníš ale skutek utek. Môžeš mi citovať zákon a paragraf, ktorý hovorí, že kontrolu môžem zverejniť až po jej prerokovaní v zastupiteľstve? Píšeš že všeobecne platí pravidlo. To sa ti asi prisnilo o tom pravidle. A ak sa ti neprisnilo, tak účelovo klameš. Ukončením kontroly sú kocky hodené a nie je dôvod kontrolu tajiť. Poslanci na jej výsledku nič nezmenia, môžu mať pripomienky či návrhy ale obsah a výsledok kontroly je daný. Ďalšie tvoje klamstvo je, že si sa pýtal Hanusa, aký zákon si porušil. Ty si sa všeobecne nás všetkých spýtal či vyzval si nás, aby sme povedali, aký zákon si porušil. Tak ja ti to poviem. Porušil si zákon, ktorý hovorí o odmeňovaní poslancov. Tým, že si poberal peniaze, ktoré si ako poslanec nemohol a nesmel poberať. Zaujímavé, že keď sme chceli pani Vydarenej scháliť za jej prácu peniaze, tak nás vedenie mesta a tým si aj ty upozornilo, že pani Vydarená môže ročne od mesta dostať len obmedzenú čiastku. Bol si pri tom a vedel si to. Ale vôbec ti nevadilo, že ty si od mesta dostal oveľa viac, ako si podľa zákona mohol dostať. Čo je doma to sa počíta, však? Svojho času si sa vyjadril, že úlohou viceprimátora je schytávať rany miesto primátora. Je naozaj veľmi úbohé, ak toto mesto má viceprimátora len na to, aby nastavoval krk za primátora. Je úbohosť ak to tak chápeš. A ak je všetko s tvojim odmeňovaním v poriadku, prečo ťa mesto vyzvalo, aby si vrátil asi 83 000 eur, ktoré si neoprávnene dostal? Dám ti dobrú radu. Požiadaj svojno mecenáša, ktorý tak štedro rozdáva z mestského, napríklad 65 000 len na odmenách pre Krajčoviča aby ti pomohol vyrovnať tvoj dlh voči mestu. Veď on ma na tomto prúseri najväčší podiel. Ak má v sebe len trochu charakteru, tak to bez váhania urobí.

 9. Ľubomír Veselický 4. októbra 2019, 11:05 at 11:05 – pan poslanec MsZ, viceprimator a hovorca primatora, stale nedvihas v pracovnej dobe sluzobny mobil.
  Co teda vlastne robis, ked si neplnis jednu z uloh, ktorou Ta pisomne primator poveril?

  Preco odmietas obcanom vysvetlit veci ktore ich zaujimaju a aktore maju pravo vediet?

  Lubos, nehanbis sa schovavat sa ako male dieta? To si v klamstvach zamotany tak dokladne, ze uz si netrufas o nich ani hovorit verejne?

  A este dalsia podstatna vec – co si myslis, dokedy Vam obcania dovolia robit si v meste, s mestskym majetkom, verejnymi peniazmi a vlastne aj s nami obcanmi co chcete?

 10. Mne sa zda ,ze to je iba vojna poslancov…a nie nieco co zaujima obcanov!!!prestante ,a zacnite pracovat a nie vymyslat kauzy!!nikto snad z Vas nepracuje zadarmo??ci sa mylim????

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img