ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

„Ľudia to budú zase vyhadzovať za týteš alebo to všetko budú hádzať do komunálneho odpadu a nebudú separovať“ – občan o problémoch na Zbernom dvore

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Už počas stredy nás kontaktovalo niekoľko občanov s podnetom týkajúcim sa fungovania Zberného dvora a možnosti odpad legálne v jeho priestoroch odovzdať. Vychádzajúc z informácií občanov, ľudia odpad privážajúci na Zberný dvor  boli pracovníkmi otočení s tým, že odpad majú vyviezť na skládku do Pustých Sadov. Tam od nich ale odpad prevziať odmietli.

 

Poznámka redakcie: Obdobné skúsenosti vieme potvrdiť, skládka odpadov odmietla od fyzických osôb odpad odobrať aj za poplatok. Písali sme o tom tu: http://archiv.seredonline.sk/clanky/vedenie-mesta-hovori-o-obavach-z-mnozstva-odpadu-tvoreneho-zamestnancami-z-tretich-krajin-legalnu-likvidaciu-ale-prakticky-neumoznuje/

a tiež tu:  http://archiv.seredonline.sk/clanky/problem-s-legalnou-likvidaciou-odpadu-podla-objemu-obcanmi-stale-trva-hovorca-veselicky-nedviha-telefon-co-robi-primator-tomcanyi/

Na sociálnych sieťach obyvatelia mesta verejne odhalili ďalší problém. Ten sa týka priamo odoberania recyklovaných odpadov zpred rodinných domov.

Pani P čo dnes lepila červené nálepky na vrecia zo separovaným odpadom,ja nemám 10 vriec na každý papierik fľašu kartón plechovku plast či fólie,a nakoľko by som to plnil bohvie koľko aby mi to zavadzalo a smrdelo doma,takže keď sa to bude opakovať a nezoberú mi tie sakle ktoré tam budú tak vás môžem j*bať z vašim triedením odpadu a budem to dávať do smetiaka
Pod týmto statusom na FB za krátku chvíľu pribudlo niekoľko príspevkov. Aj tieto:
Angelika Danisova Velcicka Ludia im prestanu recyklovat,…do jedneho vreca sa da akoze este ako roztriedit odpad?To co je za somarinu?
Eobert Autodoprava Gasparik Presne tak a keby vies co porobili na zb dvore ake zmeny tak by si odpadol uz sa nic neda ani na zb vyhodit iba nabytok a drevo ostatne pekne do Pustich Sadov na skladku a vsetko spoplatnili.Ludia to bidu zas hocikam vyhadzovat ale hlavne ze bude zb dvor prazny
Angelika Danisova Velcicka Eobert Autodoprava Gasparik im uz fakt hrabe,…chcu aby ludia recyklovali,aby neboli cierne skladky,…a teraz „TOTO“,…vatsina ludi sa na nich vykasle,…
Eobert Autodoprava Gasparik Angelika Danisova Velcicka Ked budu chciet obcania vyhodit na zb dvor bordel co tak ho poslu pekne na skladku do Pusich a je to platene vsetci co chodia na zb dvor sa stazuju a nadavaju ja tu poznam ludi ved im vozim no viem si to predstavit ako totu bude okolo cimziakou a vahu pod tytesom vyzerat cele zle uz mali vcera tu cest s jrdnym obcanom co im pred mesky urad vysipal sadrokartony
Angelika Danisova Velcicka Eobert Autodoprava Gasparik neviem,co chcu tymto dokazat,preco rusia zabehnute a hlavne dobre veci.Este sa nezbavili starych ciernych skladok a uz budu nove.Ten,kto toto vymyslel,asi nezije z ludmi.Ved je to postavene na hlavu.
Peter Makovec Ľudia to budú zase vyhadzovať za týteš alebo to všetko budú hádzať do komunálneho odpadu a nebudú separovať
Zuzana Makovcová Šubova Ved vsetko sa tu tak robi aby sme si vsetko komplikovali ☹️
Vict Orio Dávajú vrecia na odpad koľko krát sa stane že človek vyloží 10vriec dajú 5 alebo aj vôbec . V Seredi sa recykluje podľa určitych enviro manažérov len plasty a tým majú na mysli len pet fľaše a papier kancelársky či reklamné letáky a ostatné je komunálny odpad ,ktorý patrí na skládku 😂 pritom ostatné druhy plastov a papierov sa v iných krajinách recykluju bežne ,pretože , ako každý normalny človek vie že je milión druhov plastov . V tomto prípade si mal niečo iné tak ti to nezobrali a pýtam sa aké je teda riešenie ? Budeš to mať pred domom ?.týždeň ,mesiac , rok ? Je lepšie ak to nezoberu odpadové služby mesta , za ktoré platia aj občania ? Pamätám roky keď popri váhu a okolí boli v prírode odpady už sa to konečne z časti podarilo eliminovať no ak to bude takto , tak z nenávisti budú občania mesta robiť to isté … Zachvílu nech neberú smeti vôbec a nech posialaju len zvýšené faktúry za smeti 😂💩 ale je to mega mesto toľko sa tu robí pre občanov 😂💩
Michal Hanus Na nasej ulici zostali snad vsetky vrecia. Jedine, k comu to bude viest, je kopec ciernych skladok. 😡
Na svojom FB profile poslanec MsZ Michal Hanus zverejnil túto informáciu:

Nakoľko sa množili informácie o nepozbieraných vreciach s plastovým odpadom Vás chcem informovať o tom, že prišlo k zlyhaniu ľudského faktoru a dnes prebieha dodatočný zber týchto vriec.

A ďalej z diskusie:

Slavomír Pilát Odstraňovanie čiernych skládok bude lacnejšie ?
Michal Hanus Aj kelimok z jogurtu musis umyt pred tym,ako ho das do plastov. Aky to ma zmysel,ked pustas vodu, nalepky z pet flias mame davat dolu. Zasnem. A neviem, kto o tomto rozhodol.
Slavomír Pilát Toto je veľká cesta späť😡
Michal Hanus Ja sam som zvedavy, aky dopad to bude mat. 😢
Slavomír PilátNo taký,že za takéto zlé rozhodnutie pár ľudí zaplatia všetci obyvatelia mesta
Z uvedenej diskusie vidieť, že občania skutočne rozmýšľajú a že sa im konanie za ktoré je zodpovedné vedenie mesta nepáči.
Za svoje peniaze nechcú ďalšiu buzeráciu a ďalšie povinnosti uložené im na základe jednostranného rozhodnutia konkrétnej osoby. Vieme vôbec kto je tou osobou? Zaručene vieme len to, že za konanie úradníkov voči verejnosti  zodpovednosť nesie primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi. Práve on si musí urobiť poriadok na úrade. Ak to nechce alebo nedokáže, je to na ňom.
Informácie zverejnené občanmi sme sa snažili konfrontovať s vedením mesta a preto sme vykonali dva telefonáty viceprimátorovi  Ľ.Veselickému na jeho služobný mobil predpoludním  a dva telefonáty popoludní. Ani raz počas pracovnej doby služobný mobilný telefón viceprimátor a hovorca primátora Veselický nedvihol a to napriek tomu, že komunikáciu má priamo v popise práce. Posledný pokus bol úspešný, no len z časti. K otázkam zaujímajúcich obyvateľov mesta sme sa nedostali. Verejný činiteľ Veselický stále viac žije v nejakej paralelnej realite. O tom ale v samostatnom článku už dnes večer.

Vedenie  Mesta Sereď teda otázky týkajúce sa vecí verejných a priamo obyvatelov mesta nezaujímajú.

Za dôležité považujeme pripomenutie faktu, že občania boli pravdepodobne zámerne od brány Zberného dvora poslaní na inú skládku opdpadov, čím im boli konaním konkrétnych osôb spôsobené problémy, finančné náklady a boli obraní o svoj čas, ktorý ma rovnako hodnotu.

Pýtame sa týmto verejne primátora mesta  Martina Tomčányiho, ako sa Mesto Sereď stavia k takémuto konaniu zodpovedných osôb? Poskytne Mesto Sereď občanom kompenzácie a náhrady spôsobených nákladov?

Pre zistenie názorov občanov na spôsobenú situáciu otvárame pod týmto článkom diskusiu, v ktorej očakávame skúsenosti občanov s odvezením odpadu na Zberný dvor počas posledných dvoch dní a ich podnety a otázky voči vedeniu mesta.

Jedná sa o veci verejné a tak názory občanov vyjadrené aj na sociálnych sieťach nevyhnutne musia byť podkladom na riešenie zo strany zodpovedného štatutára a primátora mesta   Martina Tomčányiho.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Separovany odpad zpred domov na Trnavskej ma byt odoberany myslim ze v stredu. Standardne byva odvezeny vo stvrtok. Dnes je PIATOK rano a odpad mam pred domom.

  Primator Tomcanyi, vyjadri sa konecne obcanom – co je mesto pod Tvojim vedenim schopne zabezpecit NACAS A KVALITNE?

  Obcania svojou pracou do rozpoctu mesta rocne odvedu zhruba 12,5 MILIONA EUR. Nehabis sa za taketo vysledky prace ludi, ktorych riadis a vysoko nadstandardne platis? (donedavna dokonca nezakonne?!)

 2. Takze toto je ta enviropolitika? Sered a najma okolie pri Vahu sa nestihlo ani poriadne vycistit od skladok a teraz zacnu pribudat nove.

 3. Sprostost dnes som bol na zbernom dvore beru vsetko akurat komunalny odpad neberu co patri do kosa..drevo sklo plasty beton a ine vsetko poberu.ziadna panika

 4. A za co vlastne platime za tie smeti???ked uz mame platit aj na zbernom dvore???zas volaky kancelarsky tvor novy iniciativny co nezije v realite vymyslel novinku,aby sa ukazal???nemame doma specialne budovy na odpad.ked uz,tak ako je pri cinzakoch,dajte aj do ulic kontajnery na plasty,papier atd….a vselico ine….ked ti co su kompetentni,nevladzu a nestihaju,treba asi uz mladsich,ale so zdravym rozumom,ekonomicky zmyslajuci…bludny kruh vsade….zviditelnit by sa chceli vsetci,ale treba sa zamyslet,akym sposobom…su eurofondy napr.,treba ich rozumne vyuzit…

 5. Bol a je problem. Otazkou je, kto to vymyslel. Zodpovedny je primator Tomcanyi. A nasledky nesu obcania.

  Ludia sa vsak neopravnene navazaju do pracovnikov Zberneho dvora. Verte, ze oni plnia len a len prikazy.

  Mam zato, ze malo ludi povezie odpad do Trnavy, kam boli „nenapadne“ nasmerovani. Skor odpad skonci v prirode, v tmavej ulicke, vo Vahu a pod. Snad ludi napadne aspon mensie zlo a odpad daju napr. ku klietkam na sidliskach – tam bude znovu na krku mestu.

  Za najucinnejsi protest by som ja osobne povazoval zlozenie odpadu pred dvere MsU, ci pred dom primatora. To by snad konecne pochopil ucel samospravy a to, ze rovnako ako gumu v trenkach aj ludi moze natahovat len do urcitej hranice.

 6. Jasné, že zberný dvor nezoberie to čo sa dá doma vyhodiť do dnešného koša. Mňa neotočili nikdy, tak na koho strane je chyba?

 7. Udenac 6. októbra 2019, 8:06 at 8:06 – mal som zaujem presne toto spravit a preto som niekolko krat za den telefonoval poslancovi, viceprimatorovi a hovorcovi Veselickemu. Ten ale sluzobny mobil pocas pracovnej doby NEDVIHAL.

  Veselickemu ani Tomcanyimu NESTOJA obcania a teda ti, ktori denne makaju na ich platy ani za to, aby im aspon cez medium ktore sa o vec zaujima, odovzdali potrebne informacie.

  Tomcanyi a Veselicky maju zaujem o propagandu (na to uz maju svoje media) a na problemy ludi se*u.

  Takze sa s tym vysporiadajte ako obcan a obyvatel mesta. Robim obdobne.

 8. P7 6. októbra 2019, 21:53 at 21:53 – denne OSOBNE vidim, ako sa k majetku mesta ubytovani v Socialnych bytoch spravaju. Vlastne, ako sa spravaju ku vsetkemu, co sa tyka ich, ale aj ludi okolo.

  Preto tvrdim, ze bez zmeny statustu zariadenia a prisnych regulativov pobytu v tomto zariadeni, je kazda investicia UPLNE ZBYTOCNA. Ziska jedine vyrobca okien, ktory bude zakazku realizovat.

 9. nebojte, raz na úrade skončia a tým skončia aj ich konexie, tak potom sa podá návrh na trestné konanie pre zneužitie právomoci VČ , nakoľko vykonával svoju činnosť ktorá odporuje zákonu, ako aj to že zabezpečoval prospech sebe, alebo inému a pod.
  Tak nech sa teší !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img