ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Gorazdov Močenok 2023

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Hlavní organizátori Obec Močenok a OZ KREDIV organizujú XXXI. ročník Celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok, ktorý sa uskutoční v dňoch od 23. – 30. júla 2023.

Program festivalu je košatý. Účastníkom a ďalším záujemcom festivalu ponúkame možnosť nadobudnúť nové zručnosti a skúsenosti v tvorivých Divadelných dielňach, pod vedením známych osobností z prostredia divadla a kresťanských médií. Lektormi v Divadelných dielňach budú:

– manželia Ivana a Pavol Dankovci, známi z Tanečného divadla ATak a TV Lux, ktorí povedú dielňu tanca a pohybu

– Zdenka Pašuthová z Vysokej školy muzických umení, externá spolupracovníčka TV Lux a Lux Communication, povedie dielňu dramaturgie a kritiky

– Peter Weinciller, dlhoročný porotca divadelných a recitačných súťaží, interprét a režisér v Teatro Colorato, spolupracovník rádia Lumen, pod jeho vedením sa uskutoční dielňa interpretácie umeleckého textu a prednesu.

Tvorivé dielne sa budú konať v termíne od 26. do 28. júla 2023 v čase od 9:00 do 11:00. Účastníci sa môžu registrovať do 9. mája 2023 na webe www.krediv.sk.

Divadelné súbory budú mať možnosť zapojiť sa do programu v sekcii  súťažných alebo nesúťažných inscenácii. Ich predstavenia budú v termíne od 27. do 29. júla 2023. Registrácia divadelných súborov bude do 9. mája 2023.

Program kreujeme zo súťažných aj nesúťažných inscenácií. Neoddeliteľnou súčasťou festivalu bude duchovný program – púť, rozbory súťažných divadelných predstavení i spoločenské priateľské stretnutie organizátorov, divadelníkov a ďalších účastníkov.
Vyvrcholením festivalu bude communio – svätá omša v rodisku svätého Gorazda, v Gorazdove, ktorú budú celebrovať biskupi a ďalší duchovní.

Podrobný program bude zverejnený čoskoro na webstránkach obce Močenok, OZ KREDIV  a Rímskokatolíckeho farského úradu Močenok.

Srdečne pozývame a oslovujeme všetkých divadelníkov, ktorí by sa chceli na festivale participovať a tvorivo sa na ňom podieľať vlastným prispením. Tešíme sa na vás všetkých.

Organizačný výbor festivalu Gorazdov Močenok 2023

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img