ISSN 1337-8481

piatok, 19. júla, 2024

Návrat do minulosti…

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Spravidla máme záujem poznať skôr svoju budúcnosť – o minulosti vieme. Moderná technika z času na čas ale dokáže „zázraky.“

Dnes v ranných hodinách došlo pri presune údajov na nový a podstatne výkonnejší server ku chybe a nateraz strate v danom momente (21.apríl 2023  5:30) aktuálnej verzie SoL. Keďže ide o dáta v úhrnnej kapacite cez 400 GB (len na SoL) online pre verejnosť zdarma  dostupných dát, obnova môže trvať nie hodiny, ale radovo dobu, ktorá nie je pre chod novín únosná. Preto sme sa rozhodli urobiť nasledovné:

  • viac menej okamžite administrátor online sprístupnil údaje z databázy  s kompletnou zálohou dát  k 18. apríla 2023, teda cca dva a pol dňa staré
  • administrátor pokračuje v upgrade SoL na novšiu a opätovne modernejšiu verziu aj vizuálne, no hlavne vo vzťahu k fungovaniu média s cca  60 000  článkami, zhruba 2 MILIÓNMI fotografií a stovkami tisíc diskusnými príspevkami
  • následne  bude pracovať na obnovení nateraz nedostupných dát z jednotlivých diskusií
  • zhruba od  10.hodiny pracujeme na rekonštrukcii článkov, ktoré boli publikované od 18. 04. 2023 doteraz – keďže sa nám darí postupne články rekonštruovať, čitateľ teda nepríde o žiaden článok a všetky sú uverejnené chronologicky, ako keby k spomenutému problému vôbec nedošlo
  • problémom nateraz zostáva samotná DISKUSIA a jej obsah za dva a pol dňa. Sme si vedomí absencie množstva diskusných príspevkov pod jednotlivými článkami a urobíme všetko preto, aby aj tieto boli následne rekonštruované.

Dovtedy má každý diskutujúci majúci pocit absencie jeho nateraz nedostupného diskusného príspevku možnosť svoj príspevok do diskusie pod článok doplniť.

Za problém sa ospravedlňujeme, aj keď k zlyhaniu nedošlo u nás. Verte, že minimálne hodnotné nateraz nedostupné príspevky z diskusie chýbajú nám rovnako, ako ich autorom.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img