ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Ide Sereď s dobou? Je správne deťom predávať výrobky so symbolmi marihuany na verejnom priestranstve?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Už na strednej škole, teda niekedy v 1983 roku som mal osobne možnosť zistiť, ako a  kde je Sereď známym mestom.

Napolitánky Horalky a kriminalita. To vedel o Seredi každý, kto do Trenčína prišiel študovať aj z východu Slovenska.

V súčasnosti je stav taký, že už nielen na Slovensku, je Sereď známa predajom drog. Úspešné akcie Venal 1,2,3,4 a ďalšie, pri ktorých skončila takmer stovka ľudí z kriminálneho prostredia za mrežami pre výrobu a obchodovanie s drogami. Mestský  futbalový klub priamo prepojený na kriminálne prostredie  (dnes na výnimočné tresty odsúdení Dorovci ktorí boli v dozornej rade  súkromnej A.S., sponzormi futbalu a medializované preberanie drog na mestskom štadióne, ako aj neslávne známa športová hala)  dostatočne jasne a zrozumiteľne pomery v meste Sereď priblížili širokej verejnosti. Dokonca   natoľko, že vlastník predajných automatov vytipoval mesto  Sereď  ako dostatočne atraktívne na umiestnenie svojho CBD AUTOMATU a to asi na najfrekventovanejšom mieste v meste.

Nie, netvrdíme, že to je protizákonné, netvrdíme, že ide o predaj drogy, či marihuany a výrobkov z nej. Len sa pýtame, či je to normálne, morálne, etické  a či sa plánujeme v spoločnosti uberať týmto smerom.

Pýtame sa, či chceme deťom na verejnom priestranstve prezentovať a predávať výrobky označené symbolmi marihuany, textom CANNABIS s podtextom CHOCOLATE WITH CBD  ako bežnú čokoládu, nápoj balený v plechovke označený ako CANNABIS ENERGY DRINK s dodatkom  CBD VITAMINS ako vhodný doplnok k vyváženej strave a lízatká v niekoľkých príchutiach mamičkám ponúkať detičkám pri ich kočíkovaní.

Na prednej časti automatu sa nachádza kontakt na firmu a zodpovednú osobu ktorej automat patrí, no nie je na nej viditeľné upozornenie, pre koho sú predmetné výrobky určené a pre koho nie.

Aký názor máte na tento druh normalizácie pomerov pri prevencii kriminality a drogovej závislosti medzi mládežou vy obyvatelia toľko drogovou kriminalitou skúšaného mesta,akým Sereď bez najmenších pochýb je?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Kto chce si kúpi, kto nechce nekúpi. To, že všade sú reklamy na chlast vám nevadí? To, že regále plné chlastu sú v každých potravinách vám nevadí? Alebo to už je dobré pre naše deti? Sa preber.

 2. A to vám vážne vadí? V Seredi Cannabis?? 🤦
  Na každom rohu kúpiš skladačku, v „sociálnych bytoch“ a na Cukrovarskej 181 ide biznis s narkotikami na národnej úrovni a vy idete riešiť symbol marišky?? 😜
  Nie som zástanca.. Ale riešiť „modrinu“, keď máš nôž v srdci je trochu na zamyslenie..

 3. Keď to je legálne tak o čo ide aj v lekárni majú všelijaké výrobky. Treba vymeniť toho zmrda čo písal tento článok lebo je trápny. A ne že ne.

 4. mna skor trapi podsuvanie LGBT agendy do skol a verejneho zivota. O tom sprav clanok „ty velky novinar“.Ci z toho si posraty?

 5. Ja by som riešil ze čoskoro budeme jazdit 30 km/h v obci a na dialnici 100vkou… to uz nebude na marišku ale rovno na kokos za volantom (pre dementov kokos je napísaný zámerne…)

 6. seredan ty musíš byť strašný dement 😀 Jaká propaganda prosím ťa ? A jak ti to ešte vadí? Omnoho horšia je fašistická a ruská propaganda od našej opozície v parlamente.

 7. presne tak reklamy na chlast vsade …asi to je teda uplne zdrave chlastat a propagovat… to nikomu nevadi objavi sa tu jeden automat a bude z toho ocividne top tema… 👌

 8. Biznis je biznis. To keď nam vadia reklamy na tejto stránke tak ich dáš preč? Prečo by si to robil keď máš za to prachy. Chceš zarobiť našiel si si priestor,umiestnil si reklamy a zarábaš. A tu máš aj odpoveď na tvoj priblblí názor.

 9. Samotný nadpis a aj následný text sú formulované dosť zvláštne – „Je správne deťom predávať výrobky so symbolmi marihuany na verejnom priestranstve?“.

  V čom je vlastne problém? Dá sa to pochopiť tak, že predávanie výrobkov so symbolmi marihuany nevadí, ale že to je na verejnom priestranstve, to človeka aj naserie. Či autor zas nedomyslel jeho legendárne vetnė konštrukcie?

 10. Je rozdiel medzi silnymi koncentrovanymi chemikaliami, ako je pervitin a vytazkom z volne rastucej rastliny. Su to odlisne latky s odlisnymi ucinkami. Aj pristup k nim by mal byt odlisny. V Izraeli napriklad marihuanu predpisuju lekari pacientom pri svalovych krcoch, fantomovych bolestiach, nespavosti, nechutenstve, pri stavoch uzkosti. Bolesti starych ludi. Je to sice tiez len oblbovak, ale lepsie nez silne chemikalie typu Tramal alebo Xanax. Je to len rastlina. Ta cloveka nezlomi. A jej uzivatelia spolocnost nijako neobtazuju, si myslim.

 11. Samozrejme, že tie výrobky neobsahujú THC. V čom spočíva problém ? Na to je treba mať trochu rozhľad a chápať súvislosti. Ak sa tieto obrázky a produkty začnú predávať ako liečivé, skôr, či neskôr si tie „deti“ i dospelí budú chcieť vyskúšať aj pravú marihuanu. A budú si to spájať. A marihuana je začiatkom špirály tvrdých drogových závislostí. Aj preto sa tak radikálne postihuje, čo mnohí vôbec nechápu, lebo nie sú vzdelaní v tejto oblasti v tejto krajine. Celé toto CBD šialenstvo je trendová záležitosť. Existuje XY ďalších i lepších liečivých rastlín a nepredávajú sa v automatoch. Viete si predstaviť, že by sa taký repík lekársky alebo materina dúška predávala tak masívne v automatoch ? Kto by si to kúpil ? Ale tu máme tie zelené lístky a je to strašne trendy a cool a je to úplne na všetko od „bolesti chrbta až po rakovinu“…Trendový Bullshit !

 12. Však tu už fajčia trávu 13-14 ročne deti.Co je na tomto?Tu je choré myslieť si,že p.Majko je novinár,ešte aj pisalek je silné slovo.Kto mu dáva priestor a kam tým smeruje?

 13. Tancujem tancujem ,tocim sa v kruhu,
  Kto vie ten vie, kto nevie je mimo kruhu…
  Kto tancuje v kruhu ten je nas,
  Tam to mas ,tomu to das, hentomu pozicias,
  Ked nemas zapiskas, zavolas…
  Kto nema ten pride, zavola ,poprosi,
  Slubuje, odprosi, ked treba odnosi…
  Zapiska, zahvizda, ked treba zaplati…
  Preda mat, aj otca, za chvilu rozkosi…
  Za chvilu rozkose zradi aj Jezisa,
  Jeho to neboli ,jeho sa netyka…
  Takto to funguje, natom system zije,
  Nikto nic nevidi, nikoho to nerajcuje…
  Ten berie co ma chranit, plat ma malicky,
  Potrebuje jeho zena, jeho deticky…
  Potrebuje aj on ,co system vytvara,
  System ho melie, tak ho pretvara…
  Ved on len ide systemu poruke,
  On to vlastne nechce, len tak to je…
  Ber ked davaju a ked biju cus,
  Nenarus nit systemu, lojalny bud…
  Ked pride na lamanie chleba,
  Vsetkym to natries ,ako to treba…
  Ved ty si len isiel zo systemom,
  Nemozes zanic, to len on…
  Ty si ten system nevytvoril,
  Ty si sa len prisposobil…
  Tancujes ,tancujes,tocis sa v kruhu…
  😉

 14. nemalo by to tam byt. Drogami známa sered, len chuj to vyuzije na zisk. Akoby toho nebolo málo. Aby si stal krivo ty chumaj

 15. Všetko začína jednoduchýma reklamami a bude sa to stupňovať k horšiemu ,progresivny liberáli nás vihubia len mladý ludia si to stále neuvedomujú čo je to za hnoj LGBT a podobné sračky

 16. V článku ma zaujala otázka – Aký názor máte na tento druh normalizácie pomerov pri prevencii kriminality a drogovej závislosti medzi mládežou vy obyvatelia? Pravdepodobne ako obyčajne 100 ľudí 100 názorov. Moja otázka . Aký názor má na to vedenie mesta? A nejde mi o to či to niekto povoli alebo nepovolil či to podlieha nejakému schvaľovaniu a pod. Ide my len o názor či už vedenia alebo aj jednotlivcov z vedenia mesta.

 17. prosím vás a vy kde žijete? je úplne normálne že mládež pije alkohol, fajčí cigarety a marihuanu a tieto veci sú pre nich bežne dostupné, tí ktorí o to majú záujem si cestu nájdu a teraz sa tu budeme tváriť že cbd lízatko je niečo čo pokazí naše deti. ale postaviť automat len tak vonku na ulici som ešte veru nevidel v žiadnom meste

 18. anonym nejde o to kto to povolil, parlament nepovoluje predaj tovaru ale zakazuje. Takze co nie je zakazane je povolene. A mne osobne sa to nepaci ze to deti vidia od malicka,rovnako ako reklamu na cigarety alebo alkohol.Ale staci sa pozriet kto najcastejsie dava detom alkohol=rodicia.smutne

 19. Samozvaný novinár sa opäť prejavil, opäť ide moralizovať.
  Treba mu pripomenúť, že ním veľa krát ospevované vyspelé západné krajiny, ktoré nám aj on sám veľa krát tlačí do hlavy ako vzor demokracie, bežne tieto automaty už dlhodobo s tým istým sortimentom prevádzkujú. Najbližšie ich má v toľko ním ospevovanej vyspelej demokracii v susednom Rakúsku, napr. vo Viedni, alebo na veľkých parkoviskách ( rastplatz Asfinag ) na hlavnej diaľnici A1 vedúcej cez celé Rakúsko, ktorá spája západný vyspelí svet so zaostalými východo európskymi krajinami a celým Balkánom.
  Čiže, táto skaza našej spoločnosti nedorazila aj do Seredi pred OD Jednota ani z Ruska ani z Číny, ale je to produkt vyspelej demokracie západo európskej spoločnosti, a teda to musí byť na prospech občanov aj nášho mesta, či už sa tam obrázky marihuany nachádzajú, alebo nenachádzajú.
  Zamýšľam sa nad tým, že keby takýto článok bol zverejnený v Rakúsku, čo by si jeho čitatelia o autorovi mysleli v tomto západnom zapadákove.

 20. Tak neškodný automat ktorý spĺňa právnu legitimitu vadí ale podporujúce články tejto vlády sú v poriadku.
  Nehovoriac o promo článkoch o Remisovej aká je úžasná …

 21. Su krajiny, kde sa marihuana tabuizuje, o jej zdravotnych benefitoch sa nediskutuje a pestovatelia su zatvarani na dlhe roky do vazenia. Medzi taketo krajiny patri Slovensko, Bielorusko, Moldavsko, Rusko. A su krajiny, kde to maju uchopene a nevytvaraju z rastliny nepriatela spolocnosti. Medzi tieto krajiny patria USA, Nemecko, Holandsko, Izrael, Thajsko, krajiny Juznej Ameriky. A aj Ukrajina napriklad. Prezident Zelenskyj v aprili 2020 vypisal referendum, kde bola aj otazka ohladom povolenia marihuany na medicinske ucely. Ze by to pomohlo 2 milionom pacientom. 65% hlasujucich Ukrajincov bolo za.

 22. Dufam..že pisalek..píše dotyčni pan s freppo…..😀 Váš hnoj si nechajte pre seba…hlupák už sa zbadaj teba nezaujima životna uroveň ĺudi.rodin…atd. ..ako to pisal pred tym koment..jebat vam vašu konopu..bla bla sračky

 23. A keď je tento symbol viditeľný v lekárni na mastiach to nevadí? Plagáty na reklamu na alkohol nevadí.? . Byť šéfom redaktor má hodinovú výpoveď. Prestaňte žiť v komunizme a zamierte sa s tým že doba ide všetko sa mení,a nezabúdajte že je cbd zdravé

 24. Len sa pýtame, či je to normálne, morálne, etické a či sa plánujeme v spoločnosti uberať týmto smerom.

  Len odpovedame, neplanujeme sa tam urcite uberat ,MY sme uz davno TAM ,na Vas sme necakali..troska redakcia zaspala dobu.vsetko co je vtom automate je dostupne po par klikoch online.
  Ano je to normalne , moralne a 110% eticke chutne, zdrave a lieci to.

  Pýtame sa, či chceme deťom na verejnom priestranstve prezentovať a predávať výrobky označené symbolmi marihuany..

  Ano chceme, lepsie nez co ste Vy prezentovali detom za poslednych 30 rokov v meste tazko skusaneho drogovou kriminalitou, nedavno to bol len herak, piko, herne, chlast..

 25. narkomani a díleri schvaľujú to sa dalo čakať, a ešte pre tých ktorí tvrdia, že sú reklamy na alkohol a cigarety, že to nikto nerieši. Lenže uvedomujete si, že alkohol a cigarety do osemnásť rokov žiadnemu dieťatu nepredajú? Ale k tejto droge v automatoch síce v malých dávkach sa dostane každé dieťa , a ak by náhodou nevedelo ako sa obslúžiť, tak tam má presný popis ako si kúpiť nejakú sladkosť s drogou, kto ich ustriehne či to s tými sladkosťami nepreženú,? Aj drogový díleri najprv deťom ponúkali cukríky s drogou, až nakoniec na nej zostali závislé a neskôr už im to nestačilo a začali marišku fajčť a nakoniec prešli na tvrdú drogu Toto chcete rodičia, aby vaše deti boli závisléna drogách ? Veď sa už konečne spamätajte……a pýtať sa v Seredi, či súhlasia s predajom marišky, to je ako pýtať sa alkoholika či nechce ešte nejakú fľašu alkoholu

 26. CBD je naozaj úplne neškodná vec. Nemá absolútne žiadne účinky, kto si to kúpi tak len prišiel o peniaze, ani nie kvôli tomu, že čakal nejaké opojné účinky, ale kvôli tomu, že to nemá ani nijaký zdravotný benefit!

 27. Nové vedenia mesta povolilo predaj tovaru s obsahom CBD V SEREDI? Automat na predaj drog heroínu, kokaínu, pervitínu atď v Seredi chýba.

 28. Toto? Ked mozu byt bilboardy na chlast, preco by nemohol byt aj tento, automat so sprostostami. Zase nedemonizujme. Jasne, je to zloba, ale to iste je aj chlast a nikomu to nevadi …

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img