ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Úmyselne zakopával odpad do zeme. Muž už má na krku obvinenie a hrozí mu 5 rokov natvrdo v base

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|   Vyšetrovateľ oddelenia Bratislava odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK Prezídia Policajného zboru obvinil osobu Ľ. D. (1975) z obce Vydrany v okrese Dunajská Streda pre úmyselný prečin neoprávneného nakladania s odpadmi podľa § 302 Trestného zákona preto, že od decembra 2020 do októbra 2022 zneškodňoval protiprávne odpad na pozemkoch v areáli bývalého družstva nachádzajúcich sa v obci Povoda, okres Dunajská Streda.

Obvinený zneškodňoval odpad, konkrétne opotrebované pneumatiky, betón, tehly, sklo, plasty, stavebný materiál a výkopovú zeminu v celkovom objeme 2.244 mjeho uložením do zeme a na povrch zeme. Uložením a ponechaním odpadu na inom mieste, ako na mieste na to určenom, bez ďalšieho úmyslu ho zneškodniť prípadne zhodnotiť v zmysle zákona, obvinený neoprávnene nakladal s odpadom na dotknutých pozemkoch bez príslušného súhlasu v rozsahu určenom znalcom vo výške viac ako 100-tisíc eur.

Páchateľovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Polícia upozorňuje občanov a aj podnikateľskú verejnosť, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, nakoľko takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img