ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Veľkonočná dopravná akcia „ŽIVOT“. Policajti v Trnavskom kraji riešili 808 previnilcov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polícia sa aj v rámci Trnavského kraja zapojili do dopravno – bezpečnostnej akcie ŽIVOT. Jej cieľom bolo znížiť počet nehôd, pri ktorých sa zrania alebo zomrú nevinné osoby.

Policajné hliadky sa počas veľkonočných prázdnin zamerali najmä na dodržiavanie zákazu požívania alkoholu u vodičov motorových aj nemotorových vozidiel, ale aj na spôsob a rýchlosť jazdy či dodržiavanie zákazu používania telefónov pri jazde. Pozornosť upriamili aj na dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov, napríklad aj na to, či aktívne používajú reflexné prvky.

Za 6 dní policajti zistili 808 previnilcov, z toho:

–          712 vodičov áut, 2 motorkárov, 2 cyklistov a 4 chodcov vyriešili na mieste pokutou

–          44 osôb vyriešili napomenutím

–          44 osôb prejedná správny orgán

–          20 vodičom áut zadržali vodičský preukaz

 

ALKOHOL MALO V DYCHU 31 OSÔB

Policajti počas akcie preverili aj to, či vodiči jazdia pod vplyvom alkoholu. Pozitívny výsledok dychovej skúšky vyšiel 14 vodičom a 17 cyklistom. 7 vodiči sa dokonca dopustili trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Nad 1 promile nafúkalo aj 9 cyklistov.

 

NAJVIAC ĽUDÍ MALO „ŤAŽKÚ NOHU“

301 vodičov prekročilo rýchlosť, z toho 2 motorkári

93 osôb nepoužívalo bezpečnostné pásy

33 vodičov počas jazdy telefonovalo

31 osôb malo zlý technický stav auta

 

Apelujeme na vodičov aj nevodičov, aby na cestách zvýšili svoju opatrnosť, boli voči sebe ohľaduplní a tolerantní. Jazdite tak, aby ste sa bezpečne dostali do cieľa svojej cesty.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img