ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Ako zložito sa rodil mier a vznikal samostatný štát Izrael

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

A ktorý štát akú úlohu zohral pri delení územia Palestíny? Čo predchádzalo David Ben Gurionovmu oficiálnemu vyhláseniu (14.mája 1948) vzniku štátu Izrael?

Áno, ak chce človek pochopiť súčasnosť, mal by poznať minulosť. A súvislosti vo vývoji štátu a štátov, o ktorých je reč vzájomne. Veľa vecí určujúcich, prečo sa veci dnes dejú práve tak, ako ich vidíme a vnímame.  Hlavne pri vojnových konfliktoch je poznanie súvislostí dôležité. Veľa krát totiž zo správania sa niektorých politikov a štátov v minulosti v iných konfliktoch, môžeme vidieť podobnosť (jeden a ten istý model) v ich správaní sa a konaní dnes a v úplne iných vojnových konfliktoch. A to aj po desaťročiach, ba viac ako pol storočí. A to aj u politikov, ktorých od seba delia štyri generácie predkov…

Možno záujemcov o históriu zaujme prístup vtedajšieho ZSSR a ich hry na „šachovnici“ pri riešení osudu a existencie úplne iného štátu, ako je ten, s ktorým je nástupca ZSSR súčasná Ruská federácia vo vojne.

Video: https://youtu.be/Y8JpXegSn9U

Ako, ide o podobnosť čisto náhodnú, alebo modelové správanie sa z pozície sily?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. 7:07 … je jasne, ze ak ides citat clanok o Israeli, tak to nebude clanok o Slovensku… aspon normalne zmyslajuci ludia to chapu, tak nevypisuj tie tvoje debiliny a ak nechces citat clanok, tak nechapem naco na neho klikas a preco kritizujes autora, ze pise o teme ktoru si vybral a nie o inej, o ktorej si mozes dohladat informacie v clankoch, ktore su jej venovane.. je to jasne, ty srdcovka

 2. Anonym 10. apríla 2023, 9:27 – akekolvek dokumentovanie nasilia, nespravodlivosti a nasilneho presadzovania vlastnych zaujmov na ukor zaujmov inych a nasledne poukazanie na toto (nech sa to deje kdekolvek na svete) je mimoriadne potrebne a dolezite. Hlavne, ak to je vyskum renomovanych a medzinarodne uznavanych organizacii.

  Mam ale obavy, ze aj v tomto to bude uz len horsie.

  Ten, kto aspon ako tak pozna pomery a existencne podmienky na Blizkom vychode vie,o com pisem.

  Problem postupne realne neobyvatelneho uzemia sa globalnym oteplovanim vyrazne zhorsuje na juh od nas. Nedostatok pitnej vody bude mimoriadne vaznym problemom pre ludstvo, no my si to vobec neuvedomujeme, alebo vobec nepripustame. Keby ano, tak by sme okamzite prestali s pitnou vodou aspon umyvat auta a splachovat hovna a to nielen tie po dvore od hydiny, ale aj vlastne.

  Svet sa meni a „elity“ to nechapu. A vacsina beznych ludi si mysli, ze to chapat nemusi a vlastne ani nechce.
  Az znovu (ako obycajne vo vsetkom) bude neskoro…

 3. Ako môže národ ktorý chcel Hitler vyhladiť okupovať cudzie územie? Od čias Rimanov sa rozprchli židia za obchodom do celého sveta, bohatstvo im bolo milšie ako ich vlasť ako viera v Boha. Od židov k vode. Vodu si kúpia majú stovky ton zlata v USA keby nemali zlato v USA už neexistuje štát izrael. Svet potrebuje odzbrojit inak skapeme všetci.

 4. Dovolil by som si položiť otázku: Kedy bude 40 milionovému národu Kurdov umožnené, založiť vlastný štát a na akom území to bude? Totiž, ak mohol vzniknúť Izrael…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img