ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Sereď si obliekla Veľkonočný šat. Ruku k dielu priložili šikovné deti z našich škôl

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď  /5. APR 2023/  Už ste sa boli nadýchať veľkonočnej atmosféry v meste? Nezabudnite sa zastaviť v Malom parku a pred budovou Mestského úradu. Šikovné deti z našich základných škôl, materských škôl, umeleckej základnej školy a samozrejme ich pani učiteľky a asistentky sa posnažili a pripravili pestrofarebné jarné ozdôbky. Časť novej výzdoby, ktorá je trvácna, mesto zaklúpilo a bude ju využívať na skrášlenie exteriérov aj v ďalších rokoch. Zajačikov z prírodných materiálov, ktorí sú osadení na lampách malého parku, vyrobili dobrovoľníci.

Kvôli studenému a najmä veternému počasiu, aké je u nás v tomto ročnom období celkom nezvyčajné, sa ozdobovanie vybraných stromov nekonalo v réžií detí, ale pod taktovkou samotných zamestnancov mesta. Avšak zopár odvážnych a mrazuvzdorných detí a zamestnancov Špeciálnej základnej školy sa nedalo odradiť a obetavo zvládli vyzdobovanie stromov aj v náročnom počasí.

Techniky, ktoré si na tvorenie ozdôbok deti zvolili boli rôzne: vyfukovali, maľovali, kreslili, strihali, lepili, navliekali, viazali. Využívali pri tom rôzne materiály: drevo, šišky, papier, plast, polystyrén, stuhy. Ak dobre pohľadáte, určite medzi výrobkami nájdete aj ten od vášho dieťatka, vnúčika, kamaráta, či od suseda.

Mesto Sereď ďakuje každému malému aj veľkému žiakovi, pani učiteľkám, asistentkám a dobrovoľníkom za spoluprácu pri príprave veľkonočnej výzdoby! Sviatky jari si tak spoločne môžeme vychutnať v pestrom a veselom šate nášho mesta.

foto: autor

zdroj: Mesto Sereď

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img