ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Výroba veľkonočných dekorácií v mestskom múzeu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Pri príležitosti blížiacej sa Veľkej noci mestské múzeum v Seredi každoročne pripravuje pre návštevníkov veľkonočné tvorivé dielne. Vedúca múzea Mária Diková zakaždým pripraví program, ktorý ponúka deťom aj dospelým možnosť vyskúšať si svoju kreativitu a vlastnoručne si vyrobiť tematické dekorácie.

Techniku maľovania kraslíc voskom tento rok predviedla lektorka Magda Šimáková. Ukážku výroby hlinených ozdôb vysvetľoval Róbert Šťastný a vypaľovanie do dreva ukázala Andrea Beličková. Návštevníci mohli obdivovať aj šikovné ručičky Ľubov Hudákovej a členiek Klubu paličkovanej čipky zo Šoporne. Obľube sa tešia aj drôtené dekorácie, ktorých výrobu predviedli Janka Kamasová a Ján Šušuk.

Tvorivé dielne sú výbornou príležitosťou pre všetkých, ktorí majú radi tradičné remeslá a chcú sa naučiť vyrábať vlastné dekorácie. Dielne boli aj tento rok pre mnohých návštevníkov veľkým lákadlom. Stretli sa tu ľudia s rôznymi zručnosťami a každý mohol vyrábať ozdoby takým spôsobom, ktorý mu vyhovoval. Lektori predviedli výrobu veľkonočných dekorácií takou technikou, ktorá zaujala najmä tých najmenších. S veľkým záujmom sa zapojili do tvorivého procesu, čím sa zároveň učili spôsobom ľudového remesla. No nielen deti ale aj dospelí si užili čas v múzeu a zároveň ukázali svoj kreatívny potenciál. Veď veľkonočné dekorácie vždy spestria naše domovy, dodajú im farbu a veselosť. Tieto sviatky sú totiž obdobím radosti a vítania jari.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img