ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Enviropolícia obvinila developera, ktorý ukladal stavebný odpad na cudzie pozemky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|   Vyšetrovateľ oddelenia Bratislava odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru vzniesol obvinenie fyzickej osobe Ing. I. H. (1966) z Bratislavy a jednej právnickej osobe so sídlom v Bratislave za neoprávnené nakladanie s odpadmi.

Podľa zistení enviropolicajtov mali pri stavbe developerského projektu vo Vinohradoch v Bratislave – Nové Mesto, počas výkopových prác ukladať v rozpore s príslušnými právnymi predpismi odpad na pozemky susediace s uvedenou stavbou. Obvinení svojim konaním neoprávnene nakladali s odpadom na dotknutých nehnuteľnostiach v zistenom rozsahu vo výške takmer 86-tisíc eur s DPH.

Obvinený Ing. I. H. ako konateľ obvinenej spoločnosti v období od septembra do polovice októbra 2018 v súvislosti s jeho podnikateľskou činnosťou nakladal s odpadom v rozpore so všeobecne záväzným právnom predpisom na úseku odpadového hospodárstva tak, že nezákonne ukladal na parcely susediacich pozemkov zeminu a kamenivo, ktoré mu vznikli počas výstavby rodinných domov v rámci developerského projektu.

Obvinená právnická osoba riadená pri výkone svojej podnikateľskej činnosti prostredníctvom svojho štatutárneho zástupcu, konateľa Ing. I. H., v dôsledku jeho riadiacej a rozhodovacej činnosti, rovnako nakladala s odpadom v rozpore so všeobecne záväzným právnym predpisom na úseku odpadového hospodárstva.
Páchateľom v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. To je trest? Vyplatilo sa mu to. Čo je to 5 rokov? Čas rýchlo ubehne a život pôjde ďalej. Podľa mňa by mal dostať tých 5 rokov, okrem toho odstrániť na vlastné náklady skládku a dať pozemok do pôvodného stavu, pokutu a pozastaviť mu činnosť.

  2. Zdravím Vás plne súhlasím s komentárom,, trest ,, ja by som dotyčnému všetko navozil domov tam kde býva, je to obyčajný grázel, arogancia, nevychovanosť, takéto tvory treba izolovať, to je až neuveriteľné čo sa tu deje .

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img