ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Balíky pre ľudí v hmotnej núdzi putujú aj do Serede

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ľuďom pod hranicou chudoby budú tento rok na zmiernenie ich životnej situácie distribuované potravinové a hygienické balíčky. Zoznam konečných príjemcov určuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Sú to primárne jednotlivci a rodiny s nezaopatrenými deťmi, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi a ďalej osoby v mimoriadne nepriaznivej alebo krízovej životnej situácii. Celková hodnota poskytnutej pomoci je 5,3 milióna eur.

Potravinové a hygienické balíčky budú rozvážané prostredníctvom siete arcidiecéznych charít v troch termínoch:

27.3. – 3.5.2023
31.5 – 6.7.2023
6.9. – 11.10.2023

Pomoc bude distribuovaná do 41 okresov na Slovensku, odkiaľ poputujú do ďalších miest a obcí. Rezort práce pripravil v rámci jarnej distribúcie potravinovej a materiálnej pomoci 95 829 potravinových a 65 448 hygienických balíčkov. Jeden potravinový balík váži 14 kilogramov a obsahuje napríklad cukor, olej, ryžu, múku, cestoviny, strukoviny, krupicu puding, med, sušené mlieko, lekvár, konzervy či piškóty. Hygienický balíček obsahuje prípravky na pranie, umývanie a udržiavanie osobnej hygieny.

Riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslav Dzurech pre naše méduim uviedol, že TTACH bude distribuovať balíky do konca apríla a poputujú tisíckam ľudí zo šiestich okresov v Trnavskom kraji. Podľa ÚPSVaR má v Seredi nárok na balík v hmotnej núdzi 130 poberateľov, ktorí dostanú 134 kusov balíkov. Počet a druh balíkov pre prijímateľov pomoci závisí od počtu detí v rodine. Distribúciu realizuje Trnavská arcidiecézna charita v spolupráci s mestom Sereď a Farskou charitou v Seredi. Mesto má už stanovený presný termín distribúcie prvej várky balíčkov. Poberatelia budú kontaktovaní, nemusia sa sami hlásiť. Vyzdvihnúť si ich následne budú môcť v priestoroch Farskej charity v Seredi na Novomestskej ulici.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img