ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď získalo akreditáciu Erasmus+ v oblasti školského vzdelávania

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Alžbeta Tabačková /  Iste ste počas posledného roka sledovali v médiách a na sociálnych sieťach cesty študentov a učiteľov nášho gymnázia do Španielska, Portugalska, Severného Macedónska a na Sicíliu. Bolo to vďaka realizácii dvoch projektov spolufinancovaných programom Erasmus+, ktoré otvorili našim študentom dvere do Európy. V rámci týchto projektov vycestovalo do zahraničia 38 študentov a 6 učiteľov, ktorí si zážitky z mobilít nevedeli vynachváliť. Rozhodli sme sa pokračovať v týchto aktivitách a umožniť podobnú skúsenosť aj ďalším účastníkom. Preto sme v októbri minulého roka požiadali o akreditáciu v programe Erasmus+, ktorá uľahčí prístup školy ku grantom, jej zapojenie do siete európskych škôl a zároveň prispeje ku komplexnému rozvoju našej školy.

 

Čo znamená akreditácia pre školu?

Študenti gymnázia budú mať počas najbližších 5 rokov možnosť vycestovať do európskej krajiny na mobility – pobyty, na ktorých spoznajú kultúru, históriu, školský systém a zaujímavosti danej krajiny. Každá mobilita bude mať svoju tému, ktorú budú skúmať a spracovávať so svojimi rovesníkmi z partnerských krajín. Privítajú účastníkov zo zahraničia v našom meste a ukážu im krásy Slovenska.

Novým typom mobility bude 3-mesačný pobyt jednotlivých študentov v nemecky hovoriacej krajine, čo umožní našim študentom zdokonaliť sa v nemeckom jazyku, a tým sa lepšie uplatniť na trhu práce.

Akreditácia poskytuje aj príležitosť na profesijný rozvoj našich pedagógov.  Učitelia môcť rozvíjať svoje jazykové a odborné schopnosti na kurzoch a odborných školeniach v zahraničí. Návštevami partnerských škôl  načerpajú nové vedomosti, spoznajú rôzne metódy vyučovania, ktoré následne môžu implementovať do vyučovacieho procesu.

Pri príprave tohto projektu sme využili skúsenosti z realizácie predchádzajúcich 2 projektov Erasmus+. Tešíme sa, že naša opakovaná snaha priniesla ovocie v podobe udelenia grantu.  Sme pripravení pokračovať v nastavenom inovatívnom trende projektovej práce, ktorá sa stala už aktívnou súčasťou nášho gymnázia.

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img