ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

S obvineniami za nelegálne skládky sa roztrhlo vrece: Enviropolicajti obviňovali na juhu aj východe Slovenska

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Polícia upozorňuje občanov a aj podnikateľskú verejnosť, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, nakoľko takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti.

Enviropolícia obvinila sedem osôb v okrese Komárno za vytvorenie nelegálnej skládky odpadov

Enviropolicajti oddelenia Nitra odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK Prezídia Policajného zboru objasnili prípad nelegálnej skládky odpadov v komárňanskom okrese. Vyšetrovateľ obvinil sedem osôb, štyri ženy – H. O. (1955), E. C. (1994), E. L. (1991) a A. L. (1996) a troch mužov – R. L. (1989), D. C. (1998) a J. C. (1997) z obce Marcelová. Podľa zistení polície sa mali dopustiť prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi (§ 302 Trestného zákona) spáchaného formou spolupáchateľstva. Od roku 2018 do februára 2022, na viacerých pozemkoch v Marcelovej, ktoré patrili rôznym fyzickým osobám a aj obci Marcelová, mali postupne uložiť odpad o objeme viac ako 109 m³. Mali tak v rozpore s príslušnými právnymi predpismi ukladať odpad na mieste na to neurčenom a vytvoriť nelegálnu skládku zmesového komunálneho odpadu a drobného stavebného odpadu.

Rozsah ich protiprávneho konania bol vyčíslený na viac ako 12 300 eur. Páchateľom v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. 

V okrese Trebišov vytvoril tri nelegálne skládky odpadu, polícia ho obvinila

Vyšetrovateľ oddelenia Košice odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK Prezídia Policajného zboru vzniesol obvinenie osobe J. M. (1969) z obce Trhovište, okres Michalovce, pre prečin neoprávnené nakladanie s odpadmi (§ 302 Trestného zákona).

Enviropolicajti odhalili, že v máji a júni minulého roka mal priviezť opakovane niekoľkokrát pomocou nákladného vozidla zmesový komunálny odpad a opotrebované pneumatiky na pozemky v obci Novosad, okres Trebišov. Takto mal v rozpore so zákonom o odpadoch vytvoriť tri skládky odpadu o celkovom objeme 80,6 m³ a váhe skoro 44 ton.

Rozsah zisteného protiprávneho konania bol vyčíslený na 6 200 eur. Páchateľovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img