ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Prišiel čas výplat a dôchodkov a podvodníci sa opäť aktivizovali

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Policajti včera prijali na čísle 158 viaceré hovory, kde nám osoby oznámili, že ich opäť obťažujú podvodníci. Našťastie sa ani jeden oslovený dôchodca nenechal oklamať a všetky prípady tak skončili iba v štádiu pokusu.
Prípady si ihneď prevzali operatívci z kriminálnej polície a začali pracovať na zistení totožnosti podvodníkov.

VŠETKY VOLANIA BOLI V OKR. D.STREDA
V prvom prípade mal dôchodcovi 2 krát volať neznámy muž a vydávať sa za jeho vnuka. Chcel pritom vedieť, v ktorej banke má pán uložené svoje peniaze, pretože ich potrebuje vybrať. Starší muž pohotovo zreagoval a hovor ukončil.
Druhý hovor prijala staršia pani. Podvodník jej oznámil, že má v jednej z bánk 2000 eur. Keď mu žena povedala, že v danej banke nemá účet, telefonát ukončil.

ÚRADOVALI AJ FALOŠNÍ POLICAJTI
Ďalšie dve oznámenia sa týkali legendy policajt. Najskôr zavolali dôchodcom, že im nesú zásielku a vyúčtovanie. Krátko na to volali ďalšie osoby, ktoré sa predstavili ako „príslušníci polície“ a v telefóne im oznámili, že ide o podvod a vysielajú k nim policajnú hliadku.
V jednom prípade dokonca uviedli aj heslo, podľa ktorého mala pani vedieť, že ide o pravých policajtov.

Apelujeme na rodinných príslušníkov, aby upozornili svojich najbližších, starších členov rodiny, nech sú obozretní a najskôr si vždy u niekoho z rodiny overia, či im skutočne mohol volať ich príbuzný. Starším občanom ďalej odporúčame, aby si domov nevpúšťali cudzie osoby. Ak má niekto podozrenie, že môže ísť o akýkoľvek podvod, neváhajte a ihneď kontaktuje políciu na čísle 158.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img