ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Novinka v hlavnom meste: Od 13. februára 2023 budú všetky zastávky iba na znamenie!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Bratislava / V rámci najnovšieho balíka zmien v MHD meníme v spolupráci s Dopravný podnik Bratislava charakter všetkých autobusových a trolejbusových zastávok na zastávky na znamenie. Bratislava sa tak pridá medzi iné zahraničné mestá, kde funguje takýto systém verejnej dopravy. Zmeny sa netýkajú električkovej dopravy.

Zastávok bez nutnosti znamenia je momentálne len zhruba tretina, aj tak však toto opatrenie ušetrí:
💸 takmer 500 000 € prostredníctvom úspor pohonných hmôt pri brzdení a rozbiehaní,
⏱️ jazdnú dobu, ktorá sa v priemere skráti o 10 % v časoch mimo dopravnej špičky,
🐢 prírodu, keďže emisná stopa vozidiel pri rozbehu a zastavení bude nižšia.

Ak stojíte na zastávke, stačí byť viditeľný – autobus zastaví aj bez toho, aby ste zdvihli ruku a zastaví aj vtedy, ak sa na zastávke nachádza iný autobus. V prípade, že chcete vystúpiť, je potrebné včas stlačiť tlačidlo STOP alebo tlačidlo na dopytové otváranie dverí, obe budú plniť funkciu tlačidla STOP.

Zmeny v MHD sa od 13. februára taktiež dotknú aj niektorých mimoriadne nízko vyťažených liniek, ktoré budú premávať menej často len cez pracovné dni, alebo im bude upravená trasa, a prestanú premávať 3 najmenej vyťažené linky. Ich zoznam nájdete na webe Dopravného podniku Bratislava: bit.ly/ZastavkyNaZnamenie

 

zdroj: Bratislava – hlavné mesto SR, Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Najlepšie by bolo, keby autobusy MHD na zastávkach vôbec nezastavovali. Jazdili by presne na čas a nastupovanie a vystupovanie cestujúcich by vodičov nestresovalo.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img