ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

„Zbytočne tiekla voda do kanála viac ako 2,5 hodiny. Mne z toho vyplýva, že vodou vodári nemusia šetriť, len odberatelia vody“ – píše čitateľka SOL

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / Na časté poruchy v súvislosti s dodávkou vody sme si v meste už žiaľ zvykli. Zastaralá infraštruktúra vodovodných rozvodov hlavne v zimných mesiacoch dostáva zabrať, čo sa prejavuje práve na spomenutej zvýšenej poruchovosti potrubí.

Včera v ranných hodinách došlo k poruche potrubia na Jesenského ulici, čo samozrejme zaregistrovali aj samotní obyvatelia. Voda vyvierala silným prúdom niekoľko hodín, čo nám potvrdila jedna z obyvateliek lokality, ktorá nám zaslala aj materiály týkajúce sa predmetnej poruchy.

…..a tečie a tečie už viac ako dve hodiny – píše čitateľka.

Prasknuté potrubie

Ďalej čitateľka píše:

„Na moju otázku, prečo to nezastavili skôr, že zbytočne tiekla voda do kanála viac ako 2,5 hodiny, mi odpovedal jeden pán, že kvôli komfortu ľudí, že idú do práce, do školy…. a že je to na náklady vodárov, že ja sa nemusím báť, že to budem platiť. Čiže mne z toho vyplýva, že vodou vodári nemusia šetriť, len odberatelia vody“

Za informácie a zaslanú dokumentáciu ďakujeme čitateľke SOL.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Anonym 19. januára 2023, 14:14 – osobne som si pomerne isty, ze o vodomere, tom zazraku techniky urcite pocul.

  No zial, ma pravdu. Spolocnost ma totiz naklady, ktore nakoniec aj tak musi zarobit. Nic nie je zadarmo, ani straty. Aj tie musi niekto zaplatit. To, ze ich nevytiahne z vrecka okamzite priamo neznamena, ze vysoke naklady nasledne nesposobia navysenie konecnej ceny vody.

 2. Čiže zastavenie vody IHNEĎ, spôsobenie diskomfortu stovkám možno tisíckam ľudí je OK lebo tie 2.5 hodiny sa tam minulo možno koľko vody za 100-200€? Preboha, však rozmýšľajte. Prípadne pristavené cisterny by bolo násobne drahšie ako ten 2 hodinový vyver.

 3. To by musela voda tiecť pod tlakom z 20cm rúry a striekať nadaleko…
  Nedá sa predsa všetko opraviť hned! Nebojte sa, majstri vodári vedia, ako sa to celé spracuje! A toto je jeden zbytočný článok….vata 🙂

 4. …pánko povedal, že je to na náklady vodárov…

  bullshit…

  všetko nakoniec zaplatia spotrebitelia, preto sa každoročne zvyšuje cena vodného a stočného…

  teraz od 1.1. sa zvýšila rapídne cena – z 2,84 eur (vodné + stočné) na 3,30 eur!!!

 5. Len pre takých občanov so základným vzdelaním ako ty. Keď bude odpočet tak potom aby si sa nečudoval keď budú navýšené platby za vodné stočné… ale ty máš vodomer teba sa to netýka ….

 6. Tak v normalnej pokrokovej (progresivnej resp. rozvojovej) krajine ak sa taketo nieco stane, ludia sa postavia do radu s vedrami a vyvierajucu vodu si nosia domov. Ale v Tejtokrajine ludia len frflu a cakaju kym politici splnia sluby:)))))

 7. Vy ste všetci takí najivní Vždy ale vždy všetko zaplatí koncovy používateľ. Je úplne jedno či teraz do kanála odtieklo 100m3 vody. Je úplne jedno či šetrite aj tak budete platiť buď veľa alebo ešte viac. Vodárne, plynárne, elektrárne musia dosiahnuť stanovené príjmy. Keď sa šetrí oni majú straty a kompenzujú to vyssimi cenami. My koncovi zákazníci vždy budeme znášať následky. Každý rok budeme platiť viac za menej muziky …..

 8. Prasklo mi potrubie v zemi , vytieklo mi 1200 kubikov vody a zaplatiť som to musel, stálo ma to 1550 euro. Moja 10 ročná spotreba vody.

 9. 1200m3 je takých 15dni nonstop striekajucej vody na plné gule zo záhradnej hadice.
  Olympijský bazén má rozmery 50x25x2m čo je 2500m3 vody.
  Ak niekomu vytečie polovica tohto objemu pri dome v zemi tak tam musí mať bazurinu takú že keď tam prejde zabori sa po pás do blata.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img