ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Vianočné tvorivé dielne v múzeu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

S príchodom Vianoc si sviatočne zdobíme svoje príbytky, v domácnostiach rozvoniavajú medovníčky, vanilkové rožky a iné dobroty. Aj program mestského múzea v Seredi sa prispôsobuje blížiacim sa sviatkom. V období adventu vedúca múzea Mária Diková každoročne organizuje vianočné tvorivé dielne. Určené sú pre deti aj dospelých, ktorí sa chcú naučiť niečo nové, zaujímavé a kreatívne. Tento rok návštevníkov sprevádzali naslovovzaté odborníčky. Lektorkami boli:

  • Magda Šimáková, ktorá učila návštevníkov zdobiť perníky
  • Ľubov Hudáková a Klub paličkovanej čipky v Šoporni predviedli ukážky paličkovania vianočných vzorov
  • Viera Boledovičová, Katarína Ďurišová maľovali voskom vianočné motívy
  • Jana Kamasová, Reinald Kuna zručne pracovali s drôtom a vyrábali rôzne ozdoby

Do múzea na tvorivé dielne pravidelne prichádzajú aj deti zo škôl a škôlok. Jedným z návštevníkov boli aj deti z Materskej školy Komenského. Najmenší s radosťou vyskúšali vyrábať rôzne predmety, zdobiť medovníky a pozorne počúvali rozprávanie dospelých.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img