ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Sereď aj tento rok otvára nocľaháreň pre bezdomovcov. Mesto uvíta pre nich teplé oblečenia a ďalšie veci

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mesto Sereď aj tento rok spúšťa prevádzku nocľahárne pre ľudí bez domova. Otvorená bude od 15. decembra 2022 do 15. marca 2023 v priestoroch Domu kultúry na Školskej ulici. Prevádzkovanie nocľahárne je snahou samosprávy mesta, aby ani jeden človek v núdzi nezamrzol a neumrel v zime na ulici z dôvodu nedostatku pomoci.

Nocľaháreň bude k otvorená od 19:00 hodiny večer do 07:00 hodiny nasledujúceho rána. Počas prevádzkových hodín je zabezpečený dozor. Klienti majú k dispozícii základné potraviny, kávu alebo čaj. Ďalej si môžu vykonať osobnú hygienu či oprať ošatenie. Občan ako prijímateľ sociálnej služby je povinný platiť úhradu ubytovanie poskytované v nocľahárni vo výške 0,80 € za noc a to poverenému zamestnancovi pri príchode do nocľahárne v zmysle VZN mesta Sereď č. 1/2009 o úhradách za sociálne služby. Tento poplatok je platný bez zmeny od 11.3.2009.

Kapacita nocľahárne je predbežne pripravená pre osem osôb a je určená výlučne pre občanov s trvalým pobytom v meste Sereď.

Mesto Sereď uvíta darovanie teplého oblečenia, uterákov, posteľného prádla, diek, paplónov, vankúšov a ďalších vecí, ktoré pomôžu ľuďom bez domova prežiť zimné obdobie. Ak máte záujem o darovanie, veci môžete odovzdať na mestskom úrade. Srdečne ďakujeme !

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img