ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Lenka z obľúbenej šou piekla medovníky s deťmi, ktorým pomáha charita

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Trnavská arcidiecézna charita |MM|  Pred Vianocami si ľudia navzájom rozdávajú radosť a k tejto myšlienke sa pripojila aj Lenka Lukačovičová, finalistka obľúbenej šou Pečie celé Slovensko. S deťmi, ktorým v Piešťanoch pomáha Trnavská arcidiecézna charita, napiekla a ozdobila medovníčky.

Do Centra pomoci človeku v Piešťanoch prišla vystrojená, ako sa na správnu pekárku patrí. Okrem fantastického cesta priniesla valčeky, vykrajovačky a tiež dobrú náladu, ktorou očarila aj na televíznych obrazovkách. S deťmi si okamžite padli do oka a pri vykrajovaní a zdobení sa spolu dobre zabávali.

Lenka prišla do charitného centra aj s priateľom Filipom a prezradila, že rok 2023 bude pre nich veľmi významný. Chystajú totiž svadbu! Aj tento rok priniesol do ich životov významnú udalosť. Dostavali dom, v ktorom spolu čoskoro strávia prvé Vianoce.

Deťom a zamestnancom Charity odhalila rodáčka z Bučian zaujímavosti nielen zo súkromného života, ale aj zo samotnej šou, ktorá si získala srdcia mnohých Slovákov. Predtým, ako sa postavila pred kamery, musela totiž prejsť troma kolami kastingov a vymýšľať kreatívne recepty, aby zaujala porotu. Pekávala obvykle po nociach, vtedy ešte v maminej kuchyni, ktorá o jej prihláške do súťaže nemala ani potuchy.

A ako to vlastne bolo s Lenkou a jej vášňou pre pečenie? „Snáď odmala mám pocit, že nič z toho, čo robím, neviem robiť poriadne. A tak som najskôr začala s háčkovaním, potom so štrikovaním. Chcela som si jednoducho dokázať, že v niečom môžem byť skutočne dobrá. Dva roky dozadu sme s kamarátkou šili ruksaky a keď som sa to už naučila, presedlala som opäť na niečo nové. V čase pandémie som začala kváskovať a piecť makrónky. Prihlásila som sa do súťaže, lebo som chcela stretnúť moderátora Juraja Baču a sympatické porotkyne. Nepočítala som však, že ma skutočne vyberú,“ opísala svoje pocity.

Účasť pred kamerami si napokon užívala a rovnako dobre sa cítila aj s deťmi v charitnom centre. Lenka je totiž veľkou fanúšičkou Trnavskej arcidiecéznej charity. „Vždy, keď na trhoch zbadám charitný stánok, utekám si niečo pekné nakúpiť. Prispievam aj do potravinových zbierok a mám pravidlo, že z výplaty dám vždy časť peňazí na dobročinné účely,“ povedala.

Rovnako ako Lenka, môžu dobrú vec podporiť aj ostatní ľudia, príspevkom do Zbierky na charitu, vďaka ktorej prichádza pomoc k stále väčšiemu počtu ľudí v núdzi. Zbierka pomáha Trnavskej arcidiecéznej charite financovať sociálne, charitné a zdravotnícke služby pre tých pre seniorov, rodiny aj jednotlivcov od Nového Mesta nad Váhom, cez Piešťany, Trnavu, Sereď, Galantu až po Dunajskú Stredu a a Nové Mesto nad Váhom. Prispieť do nej môžete troma klikmi https://charita.darujme.sk/zbierkanacharitu2022/

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img