ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Krabičky lásky potešia osamelých seniorov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Piaty ročník krásnej aktivity, ktorú mnohí poznajú pod názvom KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK máme za sebou. Milé podujatie opäť spojilo občanov, školy, firmy aj združenia. Hlavným zberným miestom bol mestský úrad, no koordiátorka pre Sereď a okolie Simona Baniarová ochotne krabičky vyzdvihla aj na ďalších miestach. V každej sa nachádzalo niečo sladké, slané, voňavé ale aj niečo na zábavu.

Iniciátorkou myšlienky potešiť osamelých neznámych seniorov na Slovensku vianočnými darčekmi, ktoré od nikoho nečakajú, bola Janka Galatová, ktorá pred piatimi rokmi založila skupinu na sociálnej sieti. Oslovila svojich známych, aby sa zapojili do zbierky a pomohli jej pripraviť darčekové krabice plné drobností pre seniorov v domovoch dôchodcov v Senci. Do zbierky sa rozhodla aktívne zapojiť aj Silvia Slobodová a následne niekoľko ďalších kontaktných osôb, vďaka ktorým sa v prvom roku podarilo vyzbierať namiesto plánovaných 30 až 787 darčekov a potešiť starkých v 10 zariadeniach. Silvia a Janka sa rozhodli v zbierke pokračovať aj ďalšie roka a dať možnosť sa zapojiť kontaktným osobám po celom Slovensku. Spoločne za štyri roky rozdali už vyše 161 200 krabíc plných lásky.Tento rok sa konal už piaty ročník.

Najaktívnejšie boli opäť školy. Aj týmto sa deti od mladosti učia dobrosrdečnosti, prajnosti a úcte. V Seredi napríklad Základná škola J.A.Komenského uviedla: „Aj tento školský rok sa žiaci a zamestnanci školy zapojili do milej charitatívnej akcie a s láskou pripravili 60 krabičiek plných darčekov. Chceme potešiť seniorov a spríjemniť im najkrajšie sviatky v roku Vianoce, a pripomenúť im, že stále je tu niekto s dobrým srdiečkom, kto na nich myslí.“ Nezaostala ani ZŠ. J. Fándlyho, ktorá informovala: „Aj tento rok sme sa veľmi radi stali súčasťou tohto krásneho projektu.Veľká vďaka patrí každému, kto sa zapojil. Podarilo sa vyzbierať 65 krabičiek, ktoré určite potešia starkých.“ Obchodnej akadémie sa podarilo naplniť 31 krabičiek, do ktorých okrem kúska srdiečka vložili aj milé prekvapenia. Zapojilo sa aj Gymnázium Vojtecha Mihália, ktorí taktiež vložili do krabičiek okrem maličkostí aj kúsok svojho srdca. Krabičky poputujú do Domova dôchodcov a domov soc.služieb Sereď, Domova pre seniorov Astoria Care Sereď a sociálne zariadenie Nezábudka v Pate.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img