ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Začal ďalší ročník krásnej aktivity: KRABIČKY PLNÉ LÁSKY

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V období od 23.11.2022 do 5.12.2022 sa koná už piaty ročník krásnej aktivity, ktorú mnohí poznajú pod názvom KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK.

Potešme i tieto Vianoce seniorov po celom Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás aj ich! Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých ľudí vo vyššom veku. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice ľudia každoročne do balíka pribalia aj kúsok svojho srdca.

KTO JE KONTAKTNÁ OSOBA

Každý rok sú pred spustením zbierky hľadaní dobrovoľníci, z ktorých sa stanú kontaktné osoby a zabezpečia komunikáciu so zariadeniami pre seniorov, šírenie výzvy vo svojom okolí, zbierajú krabičky, kontrolujú ich obsah a následne odnesú krabičky do zariadení. V roku 2022 aktuálne 250 dobrovoľníkov zbiera vo vyše 320 mestách a obciach po celom Slovensku na viac ako 600 zberných miestach.

Pre Sereď je kontaktnou osobou Simona Baniarová a kontaktovať ju môžete mailom na: s.baniarova@gmail.com

ČO DAROVAŤ

– niečo sladké ( cukrovinky, sušienky a pod. )
– niečo slané ( chrumky, tyčinky, krekry a pod. )
– niečo teplé ( káva, čaj, capppucino a pod. )
– niečo mäkké ( papučky, ponožky, rukavice a pod. )
– niečo voňavé ( drogistický tovar )
– niečo na zábavu ( krížovky, kresbičky, knihy a pod. )
– niečo zo srdca ( šálky, sošky, dekorácia a pod. )

ČO JE NEVHODNÉ DAROVAŤ

darovať sa nesmú lieky, vitamíny, nosené oblečenie, používaná kozmetika, sviečky, čistiace prostriedky, ovocie, potraviny na tepelnú úpravu ( cestoviny, polievky, horčica … ), alkohol, zapaľovače a pod.

AKO DAROVAŤ

Krabičky je potrebné zabaliť zvlásť spodok a zvlášť vrchnák. Neprilepujte mašle ani iné ozdoby, nakoľko sa s krabičkami potom zle manipuluje. Z bezpečnostných dôvodov sú balíčky kontrolované a prípadne aj prerábané. Starí ľudia sú ako malé deti, pri rozbaľovaní si balíčky porovnávajú a preto sa organizátori snažia aby bol obsah krabičiek rovnomerný. Tzv. DUŠA BALÍČKA ale zostáva zachovaná.

KAM KRABIČKU ZANIESŤ

Hlavné zberné miesto je na Mestskom úrade v Seredi, kam ich môžete odovzdať v čase úradných hodín. Ďalšie zberné miesta si môžu vytvoriť školy, organizácie alebo firmy. Následne ich po vyzbieraní môžete odovzdať na MsÚ alebo v prípade väčšieho množstva krabičiek informovať kontaktnú osobu na s.baniarova@gmail.com, ktorá krabičky osobne priamo u Vás vyzdvihne.

KAM KRABIČKY POPUTUJÚ

Predbežne sú zaradené : Domov dôchodcov a domov soc.služieb Sereď, domov pre seniorov Astoria Care Sereď a sociálne zariadenie Nezábudka Pata. Podľa počtu balíčkov sa môže zoznam zariadení rozšíriť.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img