ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

TTSK v rámci rozvoja občianskej spoločnosti vytvorí „infobodky“. Jedna bude v Seredi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V utorok 8. novembra 2022 Krajská inovačná rozvojová agentúra uzatvorila memorandum o spolupráci s ôsmimi občianskymi združeniami.

Infobodky poskytnú cenné rady a skúsenosti

Cieľom memoranda je podporiť rozvoj občianskej spoločnosti prostredníctvom zriadených informačných a kontaktných bodov, ktoré budú bližšie dostupné obyvateľom. Pôjde o miesta prostredníctvom ktorých sa záujemcovia môžu informovať o možnostiach ako založiť vlastnú organizáciu, napísať projekt či ako požiadať o grant. Môžu tak získať pomoc od skúsených ľudí dlhodobo pôsobiacich v neziskovom sektore. Pridanou hodnotou bude sieťovanie aktérov, nadväzovanie kontaktov a výmena skúseností či informácií.

Jedna z ôsmych infobodiek v našom meste

V Seredi bude Infobodku zastrešovať KC Priestor, ktoré sídli na ulici D.Štúra. Centrum zbližuje komunitu v meste a ponúkať alternatívne formy trávenia voľného času. V harmonograme centra sú prednášky, workshopy, diskusie, herné či filmové večery. „Cieľom projektu je naštartovanie spolupráce neziskových a občianskych združení. Náplňou práce ‚Infobodiek‘ bude, okrem poskytovania informácií či pomoci pri založení vlastnej organizácie, organizácia výročného stretnutia neziskových organizácií a občianskych združení z daného okresu, zdieľanie príkladov dobrej praxe, komunikácia s Úradom TTSK a ďalšie aktivity na zlepšenie postavenia tretieho sektora v Trnavskom kraji,“ uviedla Miroslava Sabová Dudášová z KC Priestor pre portál Trnavského samosprávneho kraja.

Infobodky budú okrem Serede zriadené aj v siedmych okresných mestách: Reuse Centrum Baterkáreň Trnava, OZ Hanza Galanta, Senica 2.0, ETC Skalica, OZ Komunita Dunajská Streda, OZ Myška Piešťany a OZ Čas pre rodinu Hlohovec. ( zdroj: KIRA a TTSK )

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img