ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Píšem hlavne preto, lebo ma to baví, hovorí Lucia. Za svoje práce získala prvé ocenenia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Literárny salón Trnava je celoslovenská súťaž pre začínajúcich autorov, ktorí doposiaľ nemali svoje práce nikde publikované. Tento rok sa konal 7 ročník a prihlásilo sa 26 začínajúcich autorov zo Slovenska i Slovákov žijúcich v zahraničí. Popri poézii a próze bola v súťaži aj špeciálna kategória pod názvom „Tajomstvá knižnice“. Bola venovaná 95. výročiu vzniku Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, ktorá je vyhlasovateľom súťaže.

Z 89 zaslaných príspevkov tie najlepšie diela vyberala odborná porota v zložení: literárny kritik Radoslav Matejov, slovenská prozaička Veronika Šikulová a básnik Erik Ondrejička. Do súťaže sa po prvýkrát zapojila aj Lucia Poláková zo Serede.

V našom meste je Lucia známa ako inštruktorka zumby, ktorej sa venuje viac ako 13 rokov. K tomuto druhu cvičenia si pribrala aj tréningy na trampolínach. O zverenkyne nikdy nemala núdzu, nakoľko vždy cvičí s nadšením, dobrou náladou a úsmevom – čo sú nákazlivé vlastnosti. Lucia sa vo voľnom čase venuje aj písaniu. Mnohí určite poznajú jej webovú stránku: „AHOJ DENNÍČEK“. Tu svojim vlastným štýlom písania uverejňuje zážitky z cestovania, pocity z toho čo prežila alebo vyskúšala a dokonca tu opísala aj svoju svadbu. Kto jej denníček čítal, dá mi za pravdu, že píše vynikajúco. Zaujímavo, pútavo ale hlavne vtipne…niektoré jej prirovnania sú naozaj geniálne.

Ako povedala, píše hlavne preto, lebo ju to baví. No dospela do štádia, kedy chcela vyskúšať, čo na jej písanie povedia odborníci. A úspech sa dostavil. „Do súťaže som zapojila dvoma prácami a obe sa vo svojej kategórii umiestnili. Jeden na 2.mieste a jeden na 3. mieste. Prvá práca bola na tému, ktorá bola daná – Tajomstvá knižnice. Bol to príbeh o knižných hrdinoch, ktorí pod vplyvom istého kozmického úkazu vystúpili z kníh a boli konfrontovaní jednak súčasnou dobou, ako aj situáciou, ktorá by nastala, keby sa tu rozhodli zostať. Druhá práca mala voľnú tému a vybrala som si takú, ktorá mi je blízka, teda taký humorný reportážny štýl, ktorým som opísala kultúrne rozdiely až kultúrny šok počas návštevy Maroka,“ vysvetlila Lucia.

Domov si ale neodniesla iba dva diplomy ale hlavne hrejivý pocit, že sa jej tvorba páči nielen úzkemu okruhu verných čitateľov, ale aj ľuďom z oboru.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img