ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Za použitý olej získa škola vzdelávacie pomôcky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Základná škola Juraja Fándlyho sa zapojila do projektu prilejolej.sk. Za vyzbieraný kuchynský olej získa škola finančné prostriedky na nákup výchovno-vzdelávacích pomôcok. Ide o jednu z možností ako ekologicky zlikvidovať starý, použitý kuchynský olej a prispieť k ochrane životného prostredia.

Postup :

– vychladnutý olej po použití zlejte cez sitko do PET fľaše

– ak bude fľaša plná, riadne ju uzatvorte a vhoďte do zbernej nádoby na vrátnici ZŠ Juraja Fándlyho

Za každý liter použitého kuchynského oleja spoločnosť Meroco a.s. zaoberajúca sa výrobou bionafty školu finančne odmení.

Prečo je dôležité použitý kuchynský olej zbierať a ako sa odovzdaný olej využije ?

Už 1 kvapka kuchynského oleja dokáže znečistiť tisíce listrov vody, takýto olej tiež výrazne poškodzuje pôdnu flóru, upcháva kanalizáciu. Ročne jeden občan spotrebuje asi 5 litrov kuchynských olejov pri počte viac ako 5 miliónov obyvateľov si vieme všetci vypočítať, koľko oleja vyprodukujeme na Slovensku. Ak budeme takýto odpad vylievať do prírody, kanalizácie, negatívne dôsledky tohto konania časom pocítime všetci. Z použitého 1 litra kuchynského oleja sa vyrobí 1 liter biopaliva (bionaftu).

Zber oleja v meste

Použitý kuchynský olej v uzatvárateľných PET fľašiach môžete od roku 2019 v Seredi bezpečne zlikvidovať odhodením do žltých nádob, ktoré sú umiestnené na uliciach: Novomestská, A. Hlinku, Jesenského a Fándlyho. Nádoby na olej sa nachádzajú aj pri vybraných nákupných centrách, napr. pri Kauflande.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img