ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Mestská knižnica získala nenávratný finančný príspevok na modernizáciu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo 10.08.2021 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na podporu udržateľnosti a odolnosti kultúrnych inštitúcií v súvislosti s pandémiou COVID-19. Do výzvy sa zapojil aj Dom kultúry v Seredi s projektom na modernizáciu mestskej knižnice a divadelnej sály. Projekt týkajúci sa mestskej knižnice bol úspešný. V prípade divadelnej sály sa na rozhodnutie ešte čaká.

Opis projektu

Cieľom projektu je modernizovať mestskú knižnicu a dosiahnuť jej úplnú bezbariérovosť. Pôjde o vybudovanie vstupnej rampy, osadenie plošiny pre ZŤP osoby na schodisko do knižnice a výmena vstupných dverí za automatické.

Projekt je ďalej zameraný na dve hlavné aktivity:

1. Zvýšenie kvality poskytovaných služieb v kultúrnej inštitúcii (knižnice) prostredníctvom: výmeny nábytku, nainštalovaním klimatizácie, osadením led posteru s informáciami, modernizácie čitárne, zakúpením novej výpočtovej techniky a automatizácie dverí

2. Zlepšenie úrovne hygienických štandardov kultúrnej inštitúcie (knižnice): automatizáciou vybavenia v sociálnych zariadeniach, detekčným zariadením teploty a bezdotykovým vstupom do budovy

Vyčíslené financie

Projekt pripravuje a bude realizovať Dom kultúry, ktorý už rovnakú modernizáciu zrealizoval v kine NOVA (nová klimatizácia, prerábka interiéru a toaliet). Projektový manažér mesta Sereď Branislav Bíro k financovaniu povedal: „Celkový rozpočet projektu je 198 105,84 EUR z toho výška nenávratného finančného príspevku (NFP) činila 188 200,55 EUR. Výška spolufinancovania projektu z vlastných zdrojov prijímateľa NFP je 9 905,29 EUR.

Schvaľovací proces projektu trval Ministerstvu kultúry SR takmer 1 rok. Znovu sa opakuje situácia, že tento projekt bol pripravený ešte v roku 2021 t.j. pred vojnovým konfliktom na Ukrajine a skokovým nárastom cien stavebných materiálov a energií. Táto nepredvídateľná situácia bude pre prijímateľa nenávratného finančného príspevku (NFP) znamenať aktualizáciu rozpočtu projektu s predpokladom jeho navýšenia.“

Termín realizácie projektu

V čase podávania projektu bol prvotný predpoklad začatia prác začiatkom roka 2022. Samotnú realizáciu prác ale bolo nutné posunúť na iný termín. Projektový manažér Bíro vysvetľuje: „Začiatok realizácie projektu bol plánovaný na apríl 2022 a jeho ukončenie na september 2022. Z dôvodu dlhého schvaľovacieho procesu sú tieto termíny nesplniteľné a budú musieť byť stanovené nové. Je november 2022 a my stále čakáme na zaslanie zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku, v ktorej budú uvedené konkrétne podmienky realizácie projektu od poskytovateľa NFP. Po podpise zmluvy začneme s procesom verejného obstarávania. Nakoľko sa projekt týka aj realizácie stavebných prác predpokladáme, že so samotnými prácami začneme na jar v roku 2023“.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img