ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

E. Heger: „Ako sme sľúbili, tak prinášame pomoc pre firmy s cenami energií“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Eduard Heger – predseda vlády SR / Včera som zvolal Hospodársku a sociálnu radu, aby sme ako vláda predstavili našim sociálnym partnerom konkrétnu pomoc pre firmy v boji s energetickou krízou.

Od 1. januára budú mať firmy zastropované ceny elektriny aj plynu:

🔵 cena elektriny: 199 €/MWh;
🔵 cena plynu: 99 €/MWh.
✅️ 80% spotreby nad tieto ceny štát preplatí.
✅️ Týmto opatrením pokryjeme takmer celý firemný sektor.

Zostávajú nám extrémne energeticky náročné firmy, ktoré bude rezort hospodárstva riešiť individuálne. Prijaté opatrenia budeme prehodnocovať v priebehu marca 2023 a podľa toho nastavíme ďalšie kroky.

Nezabúdame ani na domácnosti a aj pre nich pripravujeme energetické opatrenia na budúci rok. V tejto chvíli domácnosti majú regulované a stabilné ceny do konca tohto roka a my spravíme všetko preto, aby naši občania mali vo vláde počas krízy oporu, ktorá ich zodpovedne prevedie energetickou krízou.

zdroj: Eduard Heger – predseda vlády SR, FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img