ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Polícia spojila sily s farnosťami. Svätý Michal Archanjel ide na pomoc seniorom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| Trnavská polícia v spolupráci s Ordinariátom OS a OZ SR, Policajná farnosť Obrátenia sv. Pavla v Trnave a policajnou duchovnou z Ekumenickej pastoračnej služby Senica, pripravili preventívny projekt DÔVERUJ ALE PREVERUJ, ktorý POPUTUJE do približne 200 FARNOSTÍ v Trnavskom kraji. V Trnavskom kraji sa hlási ku katolíckej viere viac ako 300 tisíc obyvateľov.

O pomoc sme požiadali aj Arcibiskupské úrady Trnava, Bratislava a jednotlivé farnosti, cez ktoré sa preventívny projekt dostane k najohrozenejšej skupine, seniorom.

 

PODVODNÍCI ÚTOČIA NA CITY A PENIAZE

V uplynulom období zaznamenala polícia v Trnavskom kraji niekoľko podvodných prípadov, ktorých obeťami sa stali naši najzraniteľnejší členovia spoločnosti, rodiny, naše staré mamy a otcovia.

Podvodníci ovládajú rôzne manipulatívne techniky, ktorými spracujú staršieho človeka tak, aby podľahol volaniu pomôcť rodine, cudzím osobám a začne konať v prospech podvodníka.

Osoby pritom zneužívajú u starších ľudí dobrotu, lásku a dôveru. Základné pravidlo pri cudzích osobách, ktoré vás žiadajú o pomoc pre seba a blízkych je, dôveruj ale preveruj si každý telefonát.

 

AK VOLÁ NEZNÁME ČÍSLO

  • s osobou komunikujte iba základné informácie, neuvádzajte informácie o osobe, rodine, peniazoch, hovor čo najskôr ukončite.

 

AK VOLAJÚ, ŽE JE VNUK, SYN, DCÉRA V NEMOCNICI

  • vypočujte si základné informácie a hovor ukončite
  • preverte rodinu a overte si pravdivosť informácie
  • peniaze nikam neposielajte a nedávajte!

 

FALOŠNÝ PLYNÁR, ELEKTRIKÁR, POŠTÁR, VODÁR

  • odpočty plynomerov a opráv sú vždy vopred ohlásené
  • osobu majte stále pod dohľadom a ak žijete sám, zavolajte si do domu blízku rodinu, sudeda, ktorý bude v čase kontroly pri vás.

 

FALOŠNÉ AKCIE POLICAJTOV

  • neverte osobám a takýto hovor ukončite

Polícia nikdy nevolá a neohlasuje policajný zákrok vopred.

V prípade potreby neváhajte kontaktovať bezplatné policajné číslo 158.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img