ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

NAKA zasahuje na viacerých miestach – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Od skorých ranných hodín sú príslušníkmi NAKA na viacerých miestach stredného a západného Slovenska vykonávané domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, v rámci policajnej akcie s názvom „COLD CASE“ súvisiacou s tzv. kauzou emisie.

Bližšie informácie poskytneme ihneď, ako to procesná situácia umožní.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ

AUTENTICKÉ ZÁBERY: NAKA OBVINILA TRI OSOBY V PRÍPADE EMISNEJ KAUZY, ŠKODA JE VIAC AKO 47 MILIÓNOV EUR

Ako sme už uviedli, od skorých ranných hodín boli príslušníkmi NAKA na viacerých miestach stredného a západného Slovenska vykonávané domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, v rámci policajnej akcie s názvom „COLD CASE“

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie členom organizovanej skupiny pôsobiacim na Ministerstve životného prostredia Slovenskej republiky a mimo neho, a to konkrétne dvom bývalým vysokopostaveným predstaviteľom ministerstva a ďalšej fyzickej osobe, za obzvlášť závažný zločin podvodu.

Toho sa mali dopustiť tým, že v roku 2008 zabezpečili predaj priznaných jednotiek skleníkových plynov, tzv. emisných kvót, v prospech spoločnosti Interblue Group, Llc., predstierajúc objektivitu, nestrannosť, uskutočnenie riadneho procesu jednania s ostatnými záujemcami a predstierajúc konanie v záujme Slovenskej republiky predať kvóty čo najvýhodnejšie, čo však bolo v príkrom rozpore s ich krokmi.
Slovenskej republike tak spôsobili škodu vo výške najmenej 47.250.000,- Eur.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img