ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Deň bielej palice – výsledky a postrehy polície

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Počas dopravno-preventívnej akcie zastavilo a dalo prednosť figurantovi 657 vodičov. 

Našli sa ale aj tí, ktorí nezastavili. Z celkového počtu 87 vodičov, ktorí bielu palicu odignorovali, sme narátali najviac v meste Hlohovec a to 42 vodičov.  

 

TRNAVA -149/10

SENICA 73/2

SKALICA 162/18

HLOHOVEC 115/42

D. STREDA 158/15

 

Pocit bezpečia na cestách by nemala byť len fráza. A netýka sa to len osôb so zrakovým hendikepom.

Vodiči, venujte slabozrakým svoju pozornosť, a umožnite im bezpečne prejsť cez cestu.

Biela palica je jediná pomôcka, ktorú vedia použiť. Pozor, trúbenie, blikanie môžu vyhodnotiť ako riziko.

„Z našich štatistík vyplýva, že príčinou žiadnej dopravnej nehody nebola osoba s bielou palicou. Zodpovednosť je teda plne v rukách vodičov. Napokon, aj pravidelné výsledky Dňa bielej palici dokazujú, že je neustále dôležité pripomínať vodičom, ako správne zareagovať na chodca s bielou palicou signalizujúceho záujem prejsť cez priechod pre chodcov,“ konštatuje plk. Tomáš Vrábel.

Ďakujeme, že ste ste ohľaduplní!

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img