ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Potravinová zbierka v seredskom Kauflande

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Slovenský červený kríž spoločne s obchodným reťazcom Kaufland už niekoľko rokov organizujú po celom Slovensku POTRAVINOVÚ ZBIERKU, ktorá sa koná vždy v októbri, pri príležitosti svetového dňa výživy

Dobrovoľná akcia sa každoročne uskutočňuje vo všetkých predajniach Kaufland, kde dobrovoľníci oslovujú zákazníkov s možnosťou prispieť seniorom, mnohopočetným rodinám alebo sociálne slabším občanom rôznymi potravinami. Tento rok sa celoslovenská zbierka konala 13. októbra a opäť mohli prispieť aj zákazníci seredského Kauflandu.

Najnovšie čísla hovoria, že 12 % Slovákov je ohrozených príjmovou chudobou, 17 % slovenských detí žije v domácnosti s príjmom nižším ako je hranica príjmovej chudoby a 28 % osamelo žijúcich seniorov vo veku viac ako 65 rokov žije pod hranicou príjmovej chudoby. Následkom toho je aj neschopnosť pravidelne si zaobstarať základné potraviny.

Najvhodnejšie potraviny sú vždy  suché a trvanlivé potraviny ako múka, cukor, cestoviny, konzervy, soľ, ryža, olej a iné. Samotný obchodný reťazec navyše poskytne vybraným príjemcom balíčky. Potraviny vyzbierané od ľudí budú v súčinnosti s SČK distribuované ľuďom v núdzi po celom Slovensku. Vďaka zbierke POMÁHAME POTRAVINAMI poputovalo ľuďom v núdzi za posledných 8 rokov 347 ton potravín.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img