ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Útočník sa napadnutému záchranárovi ospravedlnil

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sládkovičovo / Sereď / Možno si čitalelia našich médií spomenú na útok člena rodiny na záchranára RZP v Sládkovičove.

Incident sa odohral hneď po príchode záchranárov vyslaných operačným strediskom tiesňovej linky do rodinného domu v Sládkovičove. Agresívni spoluobčania fyzicky napadli oboch záchranárov, ktorí boli nútení pre zranenia ktoré utrpeli na miesto privolať políciu.

Po dvoch rokoch bol prípad uzatvorený aj súdne a súd priznal poškodenému záchranárovi finančnú náhradu vo výške cez dve tisíc Eur. Jeden z útočníkov  Áron oľutoval svoje konanie, napadnutému záchranárovi sa ospravedlnil aj písomne a súdom uloženú sankciu spláca v mesačných splátkach.

„Som prekvapený z tohto mladíka, ktorý snáď ako jeden z mála dokonca pracuje, že k skutku sa postavil ako chlap, ospravedlnil sa a záväzok uložený súdom spláca Za to mu ďakujem“ – povedal poškodený záchranár Martin Sojka.

Aj tento prípad svedčí o tom, že útočiť na pomáhajúcich záchranárov je nielen neetické, ale sa to ani nevypláca.

O incidente sme písali tu:

Prišiel, aby poskytol pomoc zranenému. Odišiel brutálne zbitý. Kedy sa dokáže spoločnosť vysporiadať s útokmi na záchranárov v službe ?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Tiež nemám dobrú skúsenosť .. volala som ho k mame , ktorá mala také bolesti že nevedela chodiť ani hovoriť …jeho reakcia bola že načo ich voláme .. najprv nám vynadal a potom išiel von čakať… Nepríjemné arogantne správanie !!karma je zdarma .

  2. Jeden arogantný nepríjemný človek.
    Ani sa nečudujem,že mu dal niekto po papuli.Zaslúžil si.Je drzý ,arogantný a nepríjemný-zažila som ho ,keď som ho volala k starému otcovi.Musela som sa veĺmi ovládať,aby som s ním neprišla do konfliktu .Takýto človek by nemal robiť záchranára.Nemá štipku chovania a slušnosti.

  3. Bývalý feťák a správa sa ako keby neni nad neho , Nepríjemný kokot … takýto ľudia by nemali byt záchranári !! Fuj

  4. Nechápem ako tento pán ešte môže robiť v zdravotníctve. Zažila som ho viac krát – či už pri sebe, alebo pri známych a dokonca pri zamestnancovi, keď som mu volala záchranku pri jeho obrovských bolestiach… vždy rovnaký scenár – arogantný, povýšenecký, nepríjemný…takéto správanie absolútne nepatrí k záchranárovi…nečudujem sa že nikomu praskli nervy…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img