ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Situácia v súvislosti s Ukrajinou sa vyostruje. Letecké spoločnosti odmietajú do jej vzdušného priestoru púšťať svoje lietadlá

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Obavy z otvoreného vojenského konfliktu na Ukrajine a neochota poisťovacích spoločností poisťovať lietadla využívajúce vzdušný priestor Ukrajiny spôsobuje neochotu leteckých spoločností lietať na Ukrajinu. Dokonca jej vzdušný priestor využívať na prelety do iných destinácií sveta.

Prvé zrušili lety a prelety na Ukrajinou holandské  KLM, následne jeden z Írskych leteckých prepravcov (svoje lietadlo smerujúce pôvodne do Kyjeva presmeroval do Moldavského Kišineva) a pridávajú sa ďalšie letecké spoločnosti. Opatrenia zvažuje aj nemecká letecká spoločnosť Lufthanza.

Medializované informácie o blížiacom sa otvorenom vojenskom konflikte tak naberajú na vážnosti a už dnes je možné hovoriť o situácii ako vážnej.

Stiahnutie diplomatov a ich rodín pôsobiacich na zastupiteľských úradoch USA a ďalších krajín z Kyjeva a výstraha pred cestovaním na Ukrajinu vydaná aj našim MZV svedčí o eskalácii napätia. Ide totiž o štandardné kroky pri výrazne sa zhoršujúcej bezpečnostnej situácii a pred očakávaných konfliktom.

Zastávame názor, že vojnu si neželá skutočne žiaden bežný občan ktorejkoľvek krajiny, no je faktom, že bežný občan o tom, či ozbrojený konflikt bude alebo nie, nerozhoduje.

Na Ukrajine vojna je už sedem rokov. Ide o konflikt viac menej lokálny, no aj ten veľmi citlivo vnímajú obyvatelia celej Ukrajiny. Ak nie pre iné tak preto,  lebo do vojny odchádzajú vojaci nielen z východnej a centrálnej časti Ukrajiny, ale aj z časti západnej, ktorá s nami susedí.

Je smutné, že práve hroziaci otvorený vojnový konflikt na Ukrajine vyslovene zneužíva aj výrazná časť opozície a snaží sa občanov Slovenska hecovať a propagandu zneužívať pre vlastnú popularizáciu.

– – –

Zopár pohľadov na Ukrajinsky Donbas z expedicii vykonaných pred cca 6 rokmi. Viac nájdete v reportážach uverejnených na http://www.naEXpediciu.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Naši zlatí šváby tiež podľahli panike už presúvajú peniaze majetky akcie ….. Dubaj Seychely Maldivy Dominikanska lietadlá pripravujú na odlet

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img