ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Valentínska kvapka krvi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM|  Už zajtra sa začína ďalší ročník Valentínskej kvapky krvi.

Každoročne pri príležitosti sviatku zaľúbených Slovenský Červený Kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR prináša kampaň zameranú na darcov krvi a tých, ktorí sú na darovanú krv odkázaní. Aj v týchto neľahkých časoch je dôležité, aby sme ostali empatickí voči ostatným a pomáhali si navzájom. Skrátka – Poďme na to od srdca.

Ako prebieha odber v týchto náročných časoch?

➡ darca krvi sa telefonicky objedná na konkrétny čas,
➡ vyplní checklist, v ktorom sa zisťuje zdravotná a cestovateľská anamnéza,
➡ nasleduje predodberové vyšetrenie, vyšetrenie lekárom a štandardný odber krvi
Pracovníci z NTS odkazujú:
➡ netriedia darcov na očkovaných a neočkovaných
➡ na očkovanie sa pri odbere pýtajú len z dôvodu dodržania odstupu (14 dní od podania mRna vakcíny alebo 28 dní po podaní vektorovej vakcíny)
➡ darcovia sa nepreukazujú platným testom, QR kódom ani covid passom
➡ každá krv po odobratí ide na 14 dní do karantény (ak zavolá darca, že mal pozitívny test, krv je znehodnotená)
➡ ochorenie covid-19 NIE JE ochorenie krvi!

Krv môžete darovať v odberových centrách Národnej transfúznej služby a na hematologicko-transfúziologických oddeleniach v nemocniciach.
Valentínska kvapka krvi končí 11.3.

VIAC: https://www.ntssr.sk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img