ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Reakcia premiéra E. Hegera na zadržanie bývalého veľvyslanca Bieloruska v SR

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Úrad vlády SR |MM|  Reakcia predsedu vlády SR Eduarda Hegera na zadržanie bývalého bieloruského veľvyslanca v SR Igora Alexandroviča Leščeňu:

„Premiér Eduard Heger považuje režim Alexandra Lukašenka v Bielorusku za nedemokratický, nelegitímny a násilnícky. Nedávno sme si pripomenuli rok od zmanipulovaných prezidentských volieb a začiatku protestov. Odvtedy sa násilnosti stupňujú a vo veľkom prebieha zatýkanie a väznenie novinárov, občianskych aktivistov a ďalších ľudí, ktorí si dovolili mať iný názor ako A. Lukašenko.

Okrem toho naši partneri v EÚ, najmä Litva, čelia aj s našou pomocou veľkému náporu nelegálnych migrantov z tretích krajín, ktorých Lukašenkov režim zneužíva na politické účely a vydiera tak svojich kritikov. Zatknutie bývalého bieloruského veľvyslanca na Slovensku Igora Leščeňu, takmer na výročie po jeho rezignácii, je ďalším dôkazom nemilosrdnosti režimu voči svojim vlastným občanom. Premiér Eduard Heger opätovne vyzýva A. Lukašenka, aby prepustil všetkých politických väzňov vrátane Igora Leščeňu.

Slovensko neprestane spolu s partnermi v EÚ vyvíjať tlak na to, aby mali občania Bieloruska perspektívu žiť v bezpečnej, demokratickej a slobodnej krajine. Sme pripravení na ďalšie sankcie.“

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. spravne to napisali panu premierovi …aby mali občania Bieloruska perspektívu žiť v bezpečnej (bez nelegalnej migracie a kvot), demokratickej (bez vplyvovych politickych mimovladok a bruselskeho diktatu) a slobodnej krajine (bez vplyvu nadnardnych korporacii a ekonomickeho vazalstva).
    Len s tym tlakom opatrne aby neuslo do gati a v zime nezacal klesat tlak zemneho plynu:)))

  2. Pán premier by si mal zopakovať pravopis a gramatiku zo základnej školy, alebo vrátiť školné,a pozametať si pred vlastným prahom,

  3. Kde tam prosím ťa vidíš gramatické chyby? Myslím, že tú základku potrebuješ práve ty! Dávno som sa tak dobre nenasmial ako na tebe, mimochodom v tej tvojej jednej vete sú 4 gramatické chyby…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img