ISSN 1337-8481

štvrtok, 13. júna, 2024

Výcvik vojenských potápačov zo Ženijného práporu v Seredi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Na štrkovisku Čierna voda nacvičovali posledný júnový týždeň príslušníci prieskumného potápačského družstva Seredského ženijného práporu orientáciu pod hladinou. Ponorili do hĺbky 32 metrov a podľa azimutu plávali k stanovenému cieľu. „Potápač má pod hladinou vždy dvoch nepriateľov, tým prvým je VODA, a tým druhým je samotný POTÁPAČ. Preto kladieme obrovský dôraz na to, aby boli vojenskí potápači výborne fyzicky pripravení a psychicky odolní“, skonštatoval rotmajster Michal Ščepko.

Vojenskí potápači pravidelne absolvujú cvičenia zamerané nielen na orientáciu ale zdokonaľujú sa aj v práci s navigačným a signalizačným lanom či s navijakom. Tieto zručnosti môžu využiť v situáciách najmä pri záchrane obyvateľov a ich majetku počas povodní. Výcvik v zimnom období má aj ďalší význam – vojenskí potápači môžu byť v prípade potreby nasadení napríklad na trhanie ľadu na riekach v takých situáciách, kedy sú ohrozené piliere mostov alebo hydrotechnické stavby. Štrkovisko Čierna voda neďaleko Galanty a Hlboké jazero pri Senci majú na výcvik potápačov ideálne podmienky.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img