ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Vandali opäť zničili verejný majetok

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Drevené altánky majú slúžiť verejnosti na oddych. V Seredi ich máme osadených hneď niekoľko. Ako informovala mestská polícia altánky pri zadnej bráne do parku, v blízkosti skateboardovej dráhy a workautového ihriska sa ale neustále stávajú terčom vandalov. Tí ich nielen počmárali ale ničia ich nožom aj ohňom. No a takíto výrastkovia ani nevedia načo slúži smetný kôš. Všade okolo sú odpadky a ohorky z cigariet. Samozrejme to zase budú musieť dať do poriadku zamestnanci mesta.

Často potom čítame ako občania kritizujú, že je mesto špinavé. No, za to ako mesto vyzerá si môžeme len a len sami.

Nedávno na oficiálnej webovej stránke mesta www.sered.sk pribudol diskusný príspevok od obyvateľky Serede, ktorá si myslím čistotu v meste vystihla naozaj trefne:
Možno si niekto povie:“čo ja s tým mám, veď je to problém mesta – zabezpečiť, aby bolo mesto čisté!“ Ale nie je to celkom tak. Keď sa pozrieme pod okná niektorých činžiakov, vidíme haldu odpadu. Ako sa tam dostal? Nuž niekde vyhodením z okna a niekde jednoduchým zahodením počas prechádzky… Natíska sa otázka, prečo je to tak? Každý jednotlivec sa doma správa ale inak. Prečo doma máme aký taký poriadok a vonku už nemusí byť? Prečo musia druhí ľudia po nás zbierať odpadky a upratovať? Áno, tu nastupuje mesto a zabezpečuje jeho čistenie. Prečo my fajčiari vyhadzujeme špaky z balkóna, alebo jednoducho počas pobytu vonku? Garantujem Vám, že i keď bude fajčiar stáť 0.5 m od koša, tak poniektorí ho vyhodia na zem. To naozaj potrebujeme nad sebou policajtov s bičom, čo na konci plieska 🙁 ?. Až keď dostaneme mastnú pokutu, ako napr. v Rakúsku, Dánsku či Singapure atd? Prečo vyhadzujeme neroztriedený odpad z domu? Preto, lebo mesto, aj keď zabezpečí odvoz odpadu, ten sa možno niekde vysype na kopu, tak to nemá význam? Prečo čakáme na mesto, že to vyrieši? Mesto dalo kontajnery na triedený odpad a my čo? Hádžeme ho hala-bala. A ďalších príkladov je aj-jaj-jaj… Stojí preto na zamyslenie, prečo je to tak. Nikdy ale nie je neskoro, aby sme to nemohli zmeniť. Sami.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img