ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Skaut je osožný a pomáha…

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V   poslednej dobe nás netrápi len koronavírus, ale aj sucho. Extrémne sucho momentálne zasahuje až polovicu Slovenska. Na poliach za Sereďou v priemyselnom parku sa vytvorili vplyvom sucha 2 až 3cm široké a až 20cm hlboké praskliny v pôde. Mladé vysadené stromy takouto klimatickou situáciou veľmi trpia. Skaut je osožný a pomáha, preto už druhý rok skauti pokračujú v zavlažovaní 225 líp, javorov a jaseňov v priemyselnom parku.

Počas takejto brigády vypolievame 5000 litrov vody priamo ku koreňom stromov. Polievanie zabezpečujú dve skupiny skautov po štyroch, každá má auto s vozíkom, na ktorom vezú 1000 litrový box s vodou. Polievanie trvá každej skupine cca 4 hodiny. Takáto činnosť sa nezaobíde bez výraznej podpory a účasti dospelých skautov, tzv. „oldskautov“. Dospelí majú v skautingu nezastupiteľnú úlohu nielen v materiálnej podpore, ale aj v predávaní cenných skúseností a hodnôt mladej generácii.

Autor článku:

Ján Javor

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Toto sú akcie a podujatia, ktoré by sa v meste mali viac podporovať!!
    Pozrite sa koľko dostali dotáciu od mesta, ktorú bodovali a schvaľovali poslanci.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img