ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

OZ Vodný hrad hľadá fotografie pôvodnej brány do zámockého parku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V roku 2017 sa uskutočnila rekonštrukcia historickej vrátnice, ktorá sa nachádza pri vstupe do zámockého parku. Málokto vie, že ide o národnú kultúrnu pamiatku. Spolu s bránou tvoria dôstojný vstup do parku a nešpatia okolie, ako tomu bývalo pred rekonštrukciou.

Podľa OZ Vodný hrad bývali ale brány ku kaštieľom parádne. Pôvodná brána do parku k seredskému kaštieľu mala 4 piliere, medzi ktorými bola brána pre koče a po stranách boli bránky pre peších. 1. mája, v čase socializmu, privalila kovová brána malého chlapca, ktorý sa na nej „vozil“. Bránu namiesto opravy zbúrali a postavili súčasnú. Ale tá už nestojí na pôvodnom mieste. Bola posunutá do parku aj s plotom, ktorého súčasťou je aj nedávno obnovená historická vrátnica. Tá dovtedy stála samostatne v parku.

OZ Vodný hrad na svojom facebookovom profile ďalej píše: “ Pamätáte sa Vy alebo niekto z Vášho okolia na starú bránu a na nehodu s malým chlapcom? Nenachádza sa vo Vašich rodinných albumoch fotografia so záberom na pôvodnú bránu? Dajte nám vedieť. Možno sa nám ju raz podarí obnoviť aj s Vašou pomocou.“

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img