ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

Rodák zo Serede a nádejná basketbalová hviezda mieri za oceán

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Rodák zo Serede a nádejná basketbalová hviezda Rastislav Šipkovský rozšíri v budúcej sezóze basketbalovú súťaž NCAA.
Tento 19-ročný športovec sa dohodol na spolupráci s tímom Hartford Hawks.

Rastislav pochádza zo Serede, kde s basketbalom aj začal. Ako dieťa vyskúšal rôzne športy: tenis, ping-pong, futbal až sa prihlásil do basketbalového krúžku. Na tento šport ho predurčovala aj jeho výška, dnes meria cca 2m. Trénerka Čomajová v ňom videla veľký potenciál a zdá sa, že sa nemýlila. V Seredi hral 4 roky až prišla ponuka prestúpiť do IMC Slovakia Považská Bystrica. Ako pre televíziu TA3 povedal, nebolo to ľahké rozhodnutie, pretože bol v tom čase iba dieťa. No dnes nič neľutuje. Mimo domova dospel a stal sa samostatným. Následne odohral dve sezóny v medzinárodnej basketbalovej akadémii v Česku. Tu sa naučil brať basketbal už nie ako koníček ale niečo čomu sa chce venovať v budúcnosti.

Do Česka za ním pricestoval hlavný tréner univerzitného basketbalu Hartford Hawks John Gallagher. Prišiel, aby ho spoznal a videl v akcii. Po dvoch dňoch sa rozhodol a ponúkol mu plné štipendium na University of Hartford v štáte Connecticut. Jeho ďalšia športová kariéra teda bude pokračovať v zámorí. Hoci je Rasťo skromný, pre Seredské novinky priznal, že je hrdý na tento úspech. Každý rok sa rozdá cca 1000 štipendií do univerzitného basketbalu D1 (iba z New Yorku sa hlási 10 000 hráčov).

Pred samotným rozhodnutím na univerzitu nastúpiť Rasťo najprv do Connecticutu vycestoval, pozrel si školu, haly aj samotné tréningy. Pre TA3 povedal, bolo to niečo neskutočné. „Túto univerzitu som si vybral aj preto, lebo tam budem so svojim veľmi dobrým kamarátom. Majú krásnu halu a na zápasy chodí pozerať veľa ľudí“. Pre naše noviny Rasťo dodal aj ďalší dôvod: “ Hartford som si vybral aj preto, že odbor business na tejto škole je radený medzi najlepšie v celom USA.“ Denný režim bude mať rodák zo Serede zrejme dosť náročný. Doobeda bude mať pravdepodobne štúdium, ďalej jeden – dva tréningy denne a to individuálne i spoločné a čo ho teší je, že bude mať halu sám pre seba, kde môže chodiť trénovať v ktorúkoľvek hodínu.

Jeho najväčším snom je samozrejme stať sa raz hráčom NBA, no nateraz má skromnejšie ciele. Byť úspešný v nejakej menšej profi lige v Európe. Či sa jeho sen splní, uvidíme o niekoľko rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img