ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Žiadosť o vykonanie odberu k diagnostike ochorenia COVID-19

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Fakultná nemocnica Trnava |MM|  Na území Slovenskej republiky bola vyhlásená mimoriadna situácia vládou Slovenskej republiky a pandémia ochorenia COVID-19 generálnym riaditeľom Svetovej zdravotníckej organizácie.

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu vo svete, v Európskej únii a v Slovenskej republike je dôležitou okolnosťou nevyhnutnou na predchádzanie vzniku a šíreniu ochorenia COVID-19, ktoré ohrozuje verejné zdravie práve diagnostika.

Ideálne by bolo vykonať odber u 5 miliónov ľudí na Slovensku a to 3x po sebe, čím by sa zabezpečila najväčšia pravdepodobnosť predchádzaniu vzniku a šírenia prenosného ochorenia. Toto nie je možné a preto je dôležitá práve diagnostika cielená – zameraná na ľudí/pacientov, u ktorých bola identifikovaná potreba tejto diagnostiky.

Žiadame Vás o pochopenie, že denne môžeme vykonať odber najviac u 20 ľudí. Z toho dôvodu je nevyhnutné, aby ste aj Vy k odberu pristupovali zodpovedne, dôležité skutočnosti nezatajovali, za tým účelom podpísali čestné prehlásenie a tak prispeli k zamedzeniu vzniku a šíreniu ochorenia COVID-19.

FORMULÁR:

K vykonaniu odberu k diagnostike ochorenia COVID-19 súhlasím s poskytnutím mojich osobných údajov:

Meno:

Priezvisko:

Rodné číslo:

Trvalý pobyt/bydlisko:

Prchodný pobyt:

Zdravotná poisťovňa:

Telefónne číslo:

Mailová adresa:

Zamestnanie:

Popis ťažkostí, ich trvanie, nástup, subjektívne pocity, vrátenie z pobytu zo zahraničia, pobyt v karanténe:

Formulár Vás žiadame zaslať na mail: covid19@fntt.sk

O pozitívnych výsledkoch Vás bude kontaktovať RUVZ. Dátum na prípadný odber spolu s ďalšími informáciami o priebehu jeho realizácie Vám bude zaslaný mailom do 24 hodín od obdržania tejto žiadosti. Bezodkladne Vás žiadame potvrdiť prijatie žiadosti, v opačnom prípade mail nebude akceptovaný.

Na testy je potrebné vopred sa objednať a postupovať podľa pokynov.

Testovanie je v čase od 8:00 do 13:00 (pracovné dni)
Pacient musí mať prekrytú tvár rúškom, na rukách rukavice a vlastné pero
Pacient musí prísť na osobnou automobile z ktorého nevystupuje – ster sa vykonáva cez okienko auta
Ak je pacient poistený v zahraničí, je nutné si so sebou priniesť tri kópie kartičky poistenca

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img