ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

Od dnes platí zákaz vychádzania

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR  |MM|  Od 8. apríla až do 13 apríla polícia vykonáva kontrolu dodržiavania uznesenia vlády o zákaze vychádzania. Prijala preto opatrenia a na základe uznesenia vlády kontroluje, či je toto obmedzenie pohybu a pobytu občanmi dodržiavané. Z uznesenia vyplývajú aj výnimky, kedy je možné sa pohybovať len v rámci okresu, prípadne mesta Bratislavy a Košíc a kedy je možné prekročiť aj hranicu okresu.

Ako sme vopred avizovali, na hraniciach okresov preto policajti a vojaci každého kontrolujú a zisťujú dôvody porušenia zákazu vychádzania. U každého evidujú osobné údaje, telefón, účel a cieľ cesty. Dôvod na cestu mimo okres je potrebné hodnoverným spôsobom preukázať.

U koho zistia, že je porušenie zákazu vychádzania neopodstatnené, toho otočia naspäť. Je potrebné si tiež uvedomiť, že porušením uznesenia vlády môže ísť o priestupok podľa zákona o ochrane civilného obyvateľstva, za ktorý hrozí od okresného úradu pokuta až 1659,- eur.

Vopred sme upozorňovali, že sa v súvislosti s kontrolami môžu vytvárať kolóny, preto opätovne vyzývame všetkých, ktorí nemusia nevyhnutne opúšťať okres, aby zostali v okrese.

No aj v okrese platí zákaz vychádzania a vychádzať je možné len vo výnimočných prípadoch určených uznesením vlády.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Samotné slovné spojenie „zákaz vychádzania“ pôsobí dosť prísne. Potom si človek prečíta výnimky a zistí, že von sa dá ísť za akýkoľvek účelom, akurát treba mať poruke správnu výhovorku. Idem do obchodu, idem do prírody… Tak k čom to je?

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img