ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

„Úplatný sudca je škodná v revíri“ – Mária Kolíková, ministerka spravodlivosti

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Konečne toto tvrdenie zaznelo verejne a od autority, ktorou ministerka spravodlivosti nepochybne je.

Kočnerova opička Jankovská, síce namiesto v talári a v súdnej sieni, sedí vo väzbe, no to je málo. Niektorí jej kolegovia a kolegyne vyšetrovaní pre korupciu a komunikáciu s Kočnerom sú síce tiež v base a ďalší už s políciou spolupracujú, no Bratislava a Košice nie sú celým Slovenskom.

Pred sebou mám kompletné kópie dvoch konkrétnych spisov a len z opatrnosti verejne nepoviem, že smrdia všetkým, len nie právom a  spravodlivosťou. Pozerajúc sa na dôkazy, ich vykonanie, následné vyhodnotenie a sudkyňami vynesené rozsudky v kontexte s tvrdením svedka o ovplyvňovaní okresného súdu cez vplyvné osoby konkrétnym človekom zastávajúcim významnú verejnú funkciu ?  – niekde som počul, že tomu sa má hovoriť korupcia. A že to tak má definovať aj trestný zákon. Pre toho, kto korumpoval, ale aj pre korumpované osoby.

Korupcia totiž nie je len 20 dekov šunkového salámu venovaného vo forme poďakovania sa  od vďačnej babičky milej zdravotnej sestre pri prepúšťaní z nemocnice zato, že sa k nej správala ako k človeku a nie číslu z kartotéky.

Pre spoločnosť je ďaleko nebezpečnejším konanie sudcu na objednávku jednej zo strán sporu, či nekonanie sudcu tam, kde konať mal v súlade s právom a spravodlivosťou, aby bol potrestaný zločin.

Korupcia sa niekedy dokazuje ťažko. No ministerka má snahu, chuť aj prostriedky naše súdnictvo očistiť od ňou už spomenutej škodnej, ktorá ho rovnako ako opička Jankovská na zákazku od ľudí ako Kočner cielene zasvinili. Ministerka na to potrebuje podklady a dôkazy.

Je čas urobiť ďalší so sľubovaných krokov na ceste za právom a spravodlivosťou…

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Bez pochybností som za to aby spravodlivosť fungovala. Nič proti ministerke Kolíkovej, ale či je autorita bude musieť ešte len dokázať.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img