ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

Prvá pomoc zamestnancom, firmám a SZČO

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

1. Štát preplatí 80% platu zamestnanca firmám, ktorých prevádzky sú povinne uzavreté.
2. Príspevky pre SZČO a zamestnancov podľa poklesu tržieb firmy.
> 20% = 180€
> 40% = 300€
> 60% = 420€
> 80% = 540€
3. Poskytnutie bankových záruk vo výške 500 mil. eur mesačne.
4. Pre zamestancov v karanténe a rodičov na OČR, bude hradených po celú dobu 55% z ich hrubej mzdy.
5. Odklad platby odvodov za zamestnávateľa pri poklese tržieb o viac ako 40%.
6. Odklad preddavkov dane z príjmu pri poklese tržieb o viac ako 40%.
7. Možnosť započítania si doteraz neuplatnenej straty od roku 2014 vrátane.

 

zdroj: Úrad vlády SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ekonomovia tvdia,že ľudia by mali mať odložene na horšie časy,čiže aj firmy by to mali mať takto ošetrene,rozumný živnostník,si odkladá a macher chodí za rok x krát na exoticke dovolenky,prehánaju sa,kto bude mať luxusnejšie auto a teraz natrčajú paprče k štátnej kase..

  2. Obyvatel..ja pre takého…ako si ty,by som nikdy nerobil,robím sám na seba,ale vedel som,že sa tu najde ,ako sa hovorí..prvá trafená hus,čo zagága..a ty si asi príklad,ktorý by mali ukazovať národu,ako sa to nemá robiť..

  3. Len tak mimochodom..pozrite si na Facebooku članok M.Beblaveho..Prečo ide vláda prednostne dať obrovské peniaze Kočnerovi,Pente a iným..

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img