ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

Tak toto nedomyslel: Jedného chcel dostať z basy von a nakoniec tam skončil aj on

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy stíha 43 ročného muža z Veľkých Dvorníkov zo zločinu podvodu. Muž sa dozvedel informáciu, ktorú ihneď využil pre svoj prospech.  V obci Trhová Hradská oslovil ženu, o ktorej vedel, že má syna vo väzbe na území Rakúska. Presvedčil ju, že aj napriek vážnej situácii, jej vie ľahko pomôcť a cez vplyvných ľudí, ho z väzby dostane. Samozrejme, treba zaplatiť. Žene povedal, že potrebuje 2000 eur a tá mu nakoniec po presvedčivých argumentoch poskytla v hotovosti 1000 eur. Keďže to chcela mať aj na papieri, spísali spolu potvrdenie, ktoré obe strany podpísali.  Matka nakoniec syna z väzby  nedostala a navyše sa dozvedela, že muž je známy podvodník.  Celý prípad oznámila vzápätí na políciu.

Policajti muža zadržali a vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu podvodu na chránenej osobe. V minulosti bol 11 krát právoplatne odsúdený. Policajti ho v sobotu na základe príkazu sudcu eskortovali do výkonu väzby. Za podvod mu teraz hrozí strata slobody na 3 až 10 rokov.

Polícia v Dunajskej Strede pracuje s informáciou, že muž mohol podobným spôsobom pripraviť o peniaze aj ďalších ľudí. Ak ste sa stali podobným spôsobom obeťou 43 ročného muža na fotke, bezodkladne kontaktujte políciu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img