ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

Poslanci MsZ schválili výrazné zvýšenie daní. Bol tento krok nevyhnutný ? – pýta sa občan verejne

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Obyvateľ mesta Sereď požiadal Seredonline.sk o zverejnenie žiadosti zaslanej podľa zákona 211/2000 Z.z. Mestskému úradu v Seredi. List zverejňujeme v plnom znení bez akýchkoľvek zmien.

„p. Majko prosím o zverejnenie mojej požiadavky pre Mesto Sereď z titulu Zák.č. 211/2000 Z.z.

s úctou JUDr. Skubeň“

– – –

Mestský úrad

SEREĎ

info.@sered.sk

podatelna@sered.sk

 

Vec :  žiadosť v zmysle Zák. č. 211/2000 Z.z.  „ o slobodnom prístupe k informáciám“ 

 -z a s l a n i e.

 

Vyššie citovaný zákon ustanovuje nasledovné :

1/ právo požadovať informácie má každý občan, bez toho aby zdôvodňoval na aký účel

    ich chce získať.

2/ Sprístupňovať informácie majú povinnosť v zmysle cit. Zákona obce, atď…….

3/ Základným princípom podávania informácií je „ čo nie je tajné, je verejné „

4/ Sprístupniť požadované informácie písomne  musí povinná osoba bez zbytočného 

    odkladu najneskôr do 8 pracovných dní (osem dní) od podania  žiadosti.

 

     Ako občan mesta Sereď a zároveň aj daňový poplatník som sa dozvedel, že Mestský úrad Sereď zvyšuje všetky dane, ktoré patria do jeho pôsobnosti až o 100%. V danom prípade vzniká  oprávnená požiadavka na podanie presnej a hodnovernej správy z akého dôvodu bolo takéto razantné navýšenie odsúhlasené mestským zastupiteľstvom.

Zrejme navrhovateľ zvýšenia dane si neuvedomil, alebo zámerne ignoroval skutočnosť, že v meste Sereď žije veľká časť obyvateľstva ktorá je v dôchodkovom veku a takéto razantné zvýšenie daňovej povinnosti veľmi zasiahne do ich rodinných rozpočtov a tým aj výrazne sa znížia ich denné oprávnené potreby, ktoré sú dôležité pre pokojný život v starobe.

Predkladateľ citovaného návrhu, ktorý poslanci ako zástupcovia občanov, ktorých povinnosťou je dbať na spokojný život občanov a obhajovať ich oprávnené záujmy bez problémov  odobrili a tým umožnili aby mestský úrad Sereď naďalej nehospodárne šafáril z verejnými financiami ako : 65.000.- odmeny pre prednostu, cca 150.000.- neoprávnene vyplatené odmeny pre Veselického a pod.

 

Vzhľadom k uvedený skutočnostiam ako aj z titulu neinformovanosti občanov o takomto dehonestujúcom  nariadení žiadam v súlade so Zák.č. 211/2000 Z.z.  o odpoveď na nižšie položené otázky :

 

1/ Z akého dôvodu vedenie mesta podalo takýto návrh ?

2/ Prečo takýto návrh bol schválený, keď poslanci ho neprerokovali s občanmi a

     nevysvetlili jeho účelnosť ?

3/ Koľko finančných prostriedkov má Mestský úrad ročne k dispozícii a ako bolo s

    nimi naložené ? 

4/ Hospodári mestský úrad s deficitom a ak áno prečo sa do takéhoto deficitu dostal ?

5/ Prečo chce mestský úrad použiť verejné zdroje cca 3 mil. na rekonštrukciu 

    futbalového  štadióna, ktorý výsadne využíva súkromný futbalový klub ? A pritom

    tam nechodí drvivá väčšina  občanov – daňových poplatníkov ?  ( cca 95% )

6/ Podľa zistených informácií  „prečo chce mestský úrad Sereď poskytnúť dotáciu

    súkromnému tenisovému klubu vo viac stovák tisíc eur ?  (cca 700.000.- eur )

 

  druhá strana

 

   Žiadam aby odpoveď na mnou položené otázky mi bola oznámená nasledovne :

 

1/  elektronickou poštou na  „ e-mailovú adresu  –  judr.skuben@post.sk  „

2/ v zákonom stanovenej dobe

 

V Seredi dňa 01.12.2019

 

                                                                           s úctou

                                                                          JUDr. Ladislav Skubeň,

                                                                         

 

Mestský úrad_JUDr.Skuben

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. To je jedno koľko je to percent, taktiež koľko ľudí sa to dotýka, dôležité je to prečo sa dvíhajú dane. Sú tam dobre položené otázky tak je nutné na ne odpovedať.
  To nikomu nevadí, že takéto dotácie sa dávajú ? že sa vyplácajú nehorázne odmeny ? atď….. keby nešafárili tak dane sa nedvíhajú !!!!! A nakoniec ten čo pracuje má rodinu a plát cca 500 eur tak ten nech platí ako otrok ??
  Vyšie uvedené názory môže povedať len debil!!!!!!!!

 2. Panika? Jajaj. Taký, ako ty, tu kritizujú Majka za to, aký je, ako píše, útočí. A robíš presne to isté. Veď ty si potom na jeho úrovni.

 3. Po sneme starostov a primatorov sa tato banda dohodla ze namiesto toho aby si pytali peniaze od štátu za navýšenie vydavkov ktore obciam a mestam vznikajú na zaklade prijatých zakonov a nariadeni štatom teda vladou, tak idu ozobracovat este viac vlastne obyvatelstvo a zistili ze zvysenie dani pre obyvatelstvo je najlahsia cesta,ako sa dostať k peniazom ktore mozu aj nadalej beztrestne rozdavat a rozkradat. Pan Skuben ma moju vdaku ze sa postavil za nas obyvatelov. A vdaka aj SOL ze robi takuto prospesnu info osvetu lebo obyvatelia este nevedia a netusia ake zvysovanie dani a poplatkov ich čaká vdaka rozhodnutiam tejto skurvenej organizovanej bandy.

 4. Skúste sa pozrieť trocha vyššie, prečo „vdaka rozhodnutiam tejto skurvenej organizovanej bandy“ je Slovensko mafianskym štátom. Skúste hľadať dôvod, prečo je to tak a dostanete sa k odpovedi.
  Dane sa platiti stále. Otázne sú výdaje na spomínané dotácie vynakladané mestom. Teda z Vašich daní.

 5. Mňa najviac hnevá to, že sa tu robia veľkými ľudomilmi, že vlaky pre dôchodcov a študentov zadarmo, obedy deťom zadarmo… Ale nepovedali to, že odkiaľ sa majú na to brať peniaze. Veď to niekto zaplatiť musí. Cestovné zaplatia bežní cestujúci vo forme zvýšenia cestovného, obedy -mestá a obce, na ktoré sa zase podieľajú občania vo forme zvýšenia daní. Ja vymyslím -ty zaplať! Oni sa myslia, že ľudia sú dementní, že nevidia ich zvrátenosť. Jedna možnosť by tu bola, aby politické strany žili z členských príspevkov, nie zo štátneho rozpočtu na úkor občanov.

 6. Robotníci tešme sa. Že vraj zvýšenie dane sa bude dotýkať len nás !!!!!!! Načo sú poslanci ktorí len sedia ako mameluci berú poslaneckú odmenu, s občanmi nemajú o čom diskutovať a ani im nič oznamovať – prerokuvávať, Tomu kajfášovi len pritakávajú a odhlasujú aj vlastnú smrť.
  Máme sa poskladať aby si dávali odmeny ? a žili ako svine v žite ?

 7. Nech zvysuju. co ste si volili to mate. este nech aj energetika sered dobre drbne teplo hore nech je zabava. a pri volbach potom treba zase toho isteho zvolit

 8. No, popravde, kym by som padol na majkovu uroven, hoooodne dlho by som padal. Nemam potrebu utocit. Alebo ak mam iny nazor, ako ficofob, tak utocim? Kazdy robi co vie, niekto robi ajco nevie.. Nebude on fenomén?

 9. Objektiv 3. decembra 2019, 7:32 at 7:32 – Na moju uroven sa nedostanes NIKDY. Na to nemas. Ty nie si schopny ani len svoj nazor nypisat pod svojim menom.

  Ano utocis. A to nie kritikou, faktami ci hmatatelnymi dokazmi, ale invektivami a nicim nepodlozenym osocovanim.

  Presne ako v prispevku, na ktory reagujem.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img