ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Mesto Sereď pod vedením primátora Tomčányiho opätovne nerešpektovalo platné zákony a nariadenie Vlády SR. Obyvatelia očakávajú adekvátnu reakciu premiéra Pellegriniho.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Vedenie mesta Sereď pod vedením primátora Tomčányiho nezabezpečilo dôstojné uctenie si 12 obetí tragickej havárie autobusu počas štátneho smútku, ale ani oslavu 30. výročia Nežnej revolúcie počas štátneho sviatku.

Sereď  /  Na základe zistení týkajúcich sa nesplnenia si zákonom stanovených povinností  Mestom Sereď pod vedením  primátora a štatutára mesta  Ing. Martina Tomčányiho  pri vyhlásení štátneho smútku v SR a pri oslave štátneho sviatku, sme sa rozhodli podať podnet  premiérovi  SR  Petrovi  Pellegrinimu v nasledujúcom znení:

Vážený pán premiér vlády Slovenskej republiky Ing. Peter Pellegrini,

niekoľkoročné systematické porušovanie zákonov a dokonca v niektorých zadokumentovaných prípadoch aj obhajovanie nezákonného konania primátorom a štatutárom mesta Sereď Ing. Martinom Tomčányim,  v uplynulý týždeň vyvrcholilo ďalším fatálnym zlyhaním mesta.

Tento krát sa jednalo o odignorovanie štátneho smútku vyhláseného vládou SR na piatok 15.11.2019 a následne štátneho sviatku dňa 17.11.2019. Ani počas jedného z týchto pre celú krajinu mimoriadne významného dňa  na plne funkčných stožiaroch nachádzajúcich sa z dvoch strán budovy Mestského úradu neboli osadené  žiadne štátne vlajky. Mesto Sereď si takto neuctilo ani obete tragickej dopravnej nehody pri Nitre a ani okrúhle výročie jedného z najvýznamnejších sviatkov novodobej histórie SR – 30. výročia Nežnej revolúcie.

Ako je možné vidieť v diskusii pod dvomi materiálmi publikovanými v regionálnom médiu www.seredonline.sk a na sociálnej sieti, toto arogantné správanie sa vedenia mesta Sereď, za ktorého chod zodpovedá práve primátor Ing. Martin Tomčányi, pobúrilo občanov dostatočne na to, aby na vzniknutý stav reagovalo aj občianske združenie svojou činnosťou sa dlhodobo usilujúce o nastolenie demokracie, práva, spravodlivosti a transparentnosti v miestnych samosprávach.

Týmto Vám vážený pán premiér dávame podnet na (ne) konanie primátora mesta Sereď Ing. Martina Tomčányiho vo veci nezabezpečenia zákonom stanovenej a teda aj pre samosprávu v Seredi povinnej výzdoby štátnymi vlajkami.

Pre úplnosť informácie uvádzame, že ani po publikovaní dvoch článkov ešte počas predmetných sviatkov, samospráva nápravu nevykonala i keď tak urobiť mohla. Z tohto je teda zrejmé, že sa nejednalo o náhodu, ale svoje zákonom stanovené povinnosti minimálne počas štátneho sviatku samospráva odignorovala zámerne. Disponujeme dôkazmi, že všetky stožiare určené na vlajkovú výzdobu boli až do pondelka 18.11.2019 plne funkčné. V pondelok tri z nich spred Mestského úradu demontovali.

Vážený pán premiér,

sme presvedčení o tom, že takto flagrantné porušenie zákona a odignorovanie dvoch pre krajinu významných udalostí nenecháte bez povšimnutia a voči mimoriadne arogantnému primátorovi a štatutárovi mesta Sereď, verejnému činiteľovi Ing. Martinovi Tomčányimu zabezpečíte vyvodenie zodpovednosti v súlade s platnou legislatívou Slovenskej republiky.

V prílohách zasielame ako dôkazy fotografie z oboch dní, počas ktorých bolo umiestnenie vlajok v súlade s príslušnými predpismi na stožiaroch povinnosťou.

O spôsobe vyriešenia veci prosíme byť informovaní písomnou formou, o čom budeme obyvateľov mesta Sereď publikovaním v médiách dostupných v meste.

Za občianske združenie  Občan rozhodni, o.z.

Miloš Majko

linky na clanky:

https://www.archiv2.seredonline.sk/2019/11/15/vedenie-mesta-sered-dnesny-statny-smutok-odignorovalo-stoziare-pred-msu-su-bez-vlajok/

https://www.archiv2.seredonline.sk/2019/11/17/vedenie-mesta-ignoruje-aj-statny-sviatok-a-sidlo-samospravy-je-bez-statnych-vlajok-aj-dnes/

https://www.archiv2.seredonline.sk/2019/11/19/po-kritike-obyvatelov-mesta-a-liste-premierovi-sr-v-pondelok-tri-plne-funkcne-vlajkove-stoziare-z-pred-msu-odstranili/

– – –

K listu sme doložili aj dôkazy potvrdzujúce nesplnenie zákonom stanovených povinností samosprávou.

Premier_podnet_01 Premier_podnet_02 premier_podnet_03 premier_podnet_04 premier_podnet_list

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. prosim vas,premier to ma tak na haku nejake stoziare,alebo vlajky,maju uplne ine problemy ako riesit pre nich malichernosti.radsej keby riesili zeleznicny most,ktory sa prepada,lebo sa moze stat,ze tie vlajky budu visiet seredanom,ktory sa dorazia na tom moste.

 2. tony 21. novembra 2019, 15:21 at 15:21 – zasadne sa mylite. My uz mame k dispozicii reakciu na podnet obcana a cakame aj na nas podnet, ktory je vzhladom na dvoj dnovy casovy odstup ucelenejsi.

  Ak by sa Vlada SR nezaoberala nerespektovanim vlastnych rozhodnuti samospravou a neriesila by ignorovanie statneho sviatku, resp. povinnosti s nim spojenych, resp. by vec neposunula na presetrenie kompetentnym rezortom, mohla by to Vlada SR takpovediac „zabalit“, pretoze taketo konanie je az prilis viditelne pre uplne kazdeho obcana.

  Ignorovanie zakonov volenymi zastupcami a bagatelizovanie takehoto konania ma dalekosiahle dosledky pre spravu veci verejnych a aj na akceptaciu autorit samotnymi obcami.

  Ludovo sa tomu hovori „ryba smrdi od hlavy“ a obcaz OPRAVNENE trva na tom, ze ka mozu zakony ignorovat ti vyssie, moze aj on. Ono totiz pred zakonom sme si rovni.

  Dolezite je len NEIGNOROVAT porusovanie zakonov a rovnako ako u Vas po poruseni zakona nasleduje sankcia, musi aj v pripadoch, ktore popisujeme.

  Uz naozaj len zainteresovane alebo pomalsie mysliace osoby mozu tvrdit, ze tu ide o riesenie nejakych osobnych veci, snahu niekoho napadat a pod.
  Ide VYLUCNE o povinnost INFORMOVAT o ZJAVNOM PORUSOVANI ZAKONOV tymi, ktori maju ist obcanom prikladom.

  Vzhladom na stav spolocnosti ZIAL MUSIM POVEDAT, ZE AJ USPESNE IDU…

 3. Nestačí, že Sereď je po celom Slovenku známa drogami a kriminalitou. Teraz sa z nás ešte aj smeje celé Slovensko. Hanba jak mraky, a skrz neschopného primátora sme všetkým na posmech. Nie je schopný zabezpečiť ani vyvesenie vlajok. Dobre urobili tí, čo sa už odsťahovali. Preto za vlády tohoto uja klesol počet obyvateľov Serede, lebo to tu už nemohli vydržať. Pred pár rokmi sme mali 19 000 obyvateľov a dnes 16 000.

 4. Není som seredan,ale poznám kopu seredanov a ty si celkom pochvaľujú. Neviem ale asi máte nejaké komplexi.alebo závisť? Neviem.

 5. Riešite tu z prepáčením pic…ny. Vlajky a stožiare. To volakomu pomoze? Keď bude niekde vysiet vlajka? Keby sa radšej niekto zaoberal cigánskou zberbou.

 6. no neviem p. majko ci z toho mraku zaprsi,tomcaniy je stary lisiak,urcite uz informoval ministerstvo,ze stoziare su v havarijnom stave,tak vlajky neinstalovali a pojde to dostratena,neviem mozno sa mylim.

 7. Seredan 21. novembra 2019, 17:49 at 17:49 – riesi sa PORUSOVANIE ZAKONOV PRIMATOROM ktory uz tretie volebne obdobie pobera plat vyssi ako ktorykolvek minister.

  Riesi sa teda mozno to uplne najzavaznejsie, kedze nezakonne konanie u Tomcanyiho sa deje v mnohych veciach.

  On si jednoducho v meste zacal zit a konat tak, akoby sa za svoje skutky ani nezodpovedal.

  Ak niekoho zaujima intenzita porusovania zakonov v meste pod jeho vedenim, odporucam precitat si SPRAVY Z KONTROL vykonanych HLAVNOU KONTROLORKOU.

  V niektorych pripadoch uz dokonca na akoze „legalizaciu“ nezakonnosti namotal aj vacsinu poslancov, ked si nechal DODATOCNE NIMI ODHLASOVAT „odobrenie“ sposobeneho stavu.
  Tito bud netusili co robia, alebo boli motivovani urobit to. Faktom je, ze pri dokladnom vysetrovani sa s najvacsou pravdepodobnostou BUDU ZODPOVEDAT za svoje konanie aj oni.

  Dalsim pokusom o „prikrytie sa prikryvkou“ vytvorenou hlasmi poslancov bol pokus s vyznym porusenim zakona vo veci nezakonneho vyplacania odmien Veselickemu.

  Nebyt pricetnosti niektorych z nich, bolo by odhlasovane.

  Precitajte si navrh ktory im predlozil. Precitajte a potom napsite, ci sa tu preberaju pic*viny…

 8. Sereď nikdy v histórii nemala 19000 obyvateľov. Najviac ich bolo registrovaných v polovici 90. rokov a to niečo tesne nad 18000 a odvtedy ich počet neustále klesá 😉

 9. Seredan písal o vlajkách a stožiaroch. Veď sú tu orgány činné v trestnom konani., Nech konajú. Či prečo nekonajú? Tri volebné obdobia? Asi nemali prečo.

 10. Pre Pato 21 november 2019 ,19:10 možno preto že sú skorumpovaný ako všetci okolo p.primátora Tomčányiho ,,orgány činné v trestnom konaní “ nemohli konať .

 11. Ked bude mozne publikovat niektore minimalne vynatky zo spisov „preco organy nekonaju“ – budu publikovane.

  Zatial sa kona v tom, aby organy konali.

  Ak konat nebudu, publikovane budu materialy, na zaklade ktorych bude konane voci nekonajucim organom.

 12. Yps 21. novembra 2019, 23:01 at 23:01 – autorom listu som ja osobne. List je podpisany rovnako, ako aj tento prispevok. (na rozdiel od Vasho) Znamena to teda, ze ak ma niekto pochybnost o tvrdeniach v nom uvedenych, pripadne mu nestaci fotodokumentacia a pritomnost policajtov na mieste, moze konat a vie voci komu.

  Je smutne, ze sa 30 rokov po revolucii smejete nad PORUSOVANIM ZAKONA verejnym cinitelom platenym z dani obcanov.

  Nie, nie ako male deti. Opacne, ako normalni dospeli ludia, ktori su si plne vedomi nebezpecnosti takehoto konania pre spolocnost.
  To je dovod podnetu. Nejde teda o zalovanie, ale splnenie si povinnosti ulozenej obcanovi zakonom.

 13. Prosím Vás pekne,to si ozaj myslíte,že toto sa bude trestne stíhať?A ešte.ze sa s tým bude zaoberať premiér Slovenskej republiky?A keď si niekto zosumiruje všetky tie udania a obvinenia,ktoré doteraz boli vziesnute z tohoto blogu,tak sa s tým nebude zaoberať nikto.Vsetkeho moc škodí.

 14. Pre občan 22.11 .2019 8:33 súhlasím s výrokom ktorý je na konci príspevku,presne to vystihuje p.primátora Tomčányiho,ale to žeravé uhlie si na seba za všetko zlé čo robí zahrnie aj sám,a možno to už dlho nepotrvá. ,,Každý hlupák dokáže kritizovať,preklinat a sťažovať sa.A väčšina hlupákov to robí .“ Benjamin Franklin . Neberte to osobne .Nechcem posudzovať občanov nášho mesta,ale je ich tu dosť .
  ,, Bez vetra sa lístok nepohne “ taký vetrik v našom meste je iba p. Majko a mohol by aj viac fúkať,možno by sa ukázalo viac nedostatkov v Seredi .Bolo by dobre keby občania mesta SEREĎ konečne otvorili svoje oči aj uši a pridali sa ,aby ten vetrík ( vetrisko ) bol silnejší a nezvládli nám ľudia typu p.primátor Tomčányi & spol.s r.o.

 15. Musím sa už smiať nielen nad týmto, ale aj inými, podobne hryzúcimi článkami….odkedy bol p. Tomčányi zvolený druhý krát za primátora, tu len hryziete a hryziete…žeby ozaj závisť (ako tu nižšie ktosi písal) alebo nespokojnosť s tým, že sa p. Kurbel nestal primátorom a Vy, p. Majko, poslancom?…za ten čas sa tu neobjavil ani jeden pozitívnejší článok priamo od Vás, že sa v meste zrealizovalo niečo alebo ešte len bude…iste, možno nie je dôvod velebiť terajšieho primátora, ale, nehnevajte sa na mňa, Váš postoj+články proti nemu majú len veľmi minimálny účinok…ja len toľko, neukameňujte ma hneď, je to môj názor…mier

 16. Vážený pán „novinár“mám dojem, že okrem preberania článkov z iných médií, ktoré ako dôchodcovia počujeme niekoľkokrát za deň z rozhlasu alebo televízii nič iné nevytvoríte, samozrejme okrem osočovania primátora mesta. Mne je jedno kto je, alebo bude primátorom mesta, je riadne zvolený,čo akceptujem. Mesto nikto neprevráti naruby. Doteraz tu taký nebol. Zdá sa, že vy máte osobnú zášť voči terajšiemu primátorovi a chytáte sa aj slamky, len aby ste si mohol kopnúť. A možnože na prebraté články nikto nie je zvedavý, a preto sa snažíte zvýšiť si kliknutia na vašu stránku len článkami o „nechopnosti“vedenia mesta. Nebyť kliknutí o meste, nikto si na vašej stránke nezaplatí reklamu, ktorá je asi pre vás jedným z dôležitých príjmov, a z toho pramení tá snaha čo najviac rýpať do vedenia mesta. Netvrdím, že všetko je v poriadku zo strany mesta, to nie je nikde, ale vaša osobná nenávisť srší z každého článku. Bol ste v stredu na prezentácii o kaštieli, pozvaných hostí veľa, účasť občanov slabá, napriek vyhlasovaniu v MR a článok nikde.

 17. Nech sa na mňa Nikto nehnevá, ani niektorí páni „novinári“, týmto si presne, ale úplne presne trafil klinec po hlave 🙂

 18. Spoluobčania , prečo chcete obhajovať p.primátora Tomčányiho ? Skúsili ste v minulosti a teraz za pôsobenia tohoto staronového primátora niečo vybaviť ? Možno v minulosti áno,teraz už vôbec nič.Posielajú vás z dverí do dverí ,na poschodie,z poschodia a nikto nevie čo má robiť a aká je jeho pracovná náplň, veľmi kvalitné zastúpenie odborníkov na daných postoch ! ,vzdáte to a idete domov a nič nevybavíte. Väčšina drží ( hubu ),niekto sa aj ozve ,ale márne.Dokedy to takto bude fungovať ??? Ak vám to nevadí,tak ho treba p.primátora Tomčányiho zvoliť aj nabudúce , len toľko k tomuto p.primátorovi , začnite premýšľať , či je to pre nás občanov dobrá voľba ? Ďakujem za pozornosť .

 19. Nikdy nebol žiadny problém a ani teraz ho nepociťujem…a ano, budem ho voliť znova, keď bude kandidovať, lebo pre mladých spravil dosť

 20. občan 22. novembra 2019, 16:51 at 16:51 – vo svojom prispevku ste nadviazali na dalsie k tejto teme s obdobnym obsahom.

  Citam, ze ste dokonca urobili analyzu prijmov a vnukli ste mi fantasticku myslienku. Takze… : Odteraz kazdy prispevok ktory nebude k teme (v tomto pripade je temou porusenie zakona Mestom Sered v zastupeni primatorom Tomcanyim a ignorovanie statneho smutku a statneho sviatku) a budete mat zaujem neopravnene utocit na SOL alebo autora clanku (teda tych, ktori s porusenim zakona nemaju NIC SPOLOCNE) bude spoplatneny 10 Eurami.

  Ako to bude vyzerat v praxi?

  Bud si u vydavatela predplatite pozadovany pocet prispevkov dopredu, alebo kazdy uz publikovany bude do poukazania financnej ciastky stiahnuty do archivu. Dlhsie alebo odvaznejsie prispevky budu spoplatnene v zavislosti od ich obsahu. Stiahnute prispevky teda budu zverejnene az po zaplateni. Dobre, nie? Ved aj v kaviarni, v obchode, pri ceste vlakom, busom ci na benzinke platite, tak preco nie na SOL? 😉 Ze ste mi tuto jednoduchu myslienku nevnukol skor…

  No vidite, staci trochu chciet a spokojni budu autori prispevkov obsahovo mimo temu, konecne budu peniazky aj z diskusie a aj demokracia zostane zachovana.

  Diskusne prispevky tykajuce sa temy zostavaju bez poplatku.

 21. No,ja si myslím,že niekto tu žije absolútne mimo reality,a opaja sa sám sebou.Myslim,že sa neoplatí viac o tejto téme napísať.Povodna smutná ,a tragická udalosť tu nehrá žiadnu rolu,je to všetko prevrátené naruby.je to smutné a je to tragické.je to obraz našej spoločnosťi,závisť , nevraživosť a hlavne ľudskosť,vyhaslo veľa životov,a čo sa tu robí? Hanbíme sa,ukončíte to prosím Vás,je to nedôstojné.Zastavy tam mali byť,ale neboli.koniec príbehu.

 22. Nebudem sa zastávať Tomcanyiho, nikdy som ho nevolil. Ale napísať, že za jeho pôsobenia sa nič nedá vybaviť je sprostá lož. Klameš ako špina. Naozaj vôbec nič sa nedá vybavit? O čo ti ide?

 23. Anonym 23. novembra 2019, 9:40 at 9:40 – v tomto pripade musim podporit Vas prispevok a velmi intenzivne PROTESTOVAT proti vyjadreniam niektorych diskutujucich, ze za Tomcanyiho sa neda nic vybavit.

  Urobim vsetko preto, aby ludia vedeli, ze to pravda nieje. Za Tomcanyiho sa opacne da vybavit vela. Velmi vela.

  Co vsetko, pre koho a ako, sa citatelia dozvedia na SOL.

 24. Tu niet čo reagovať. Mesto jednoznačne pochybilo. Pán Majko to jasne pomenoval. K tomu niet čo dodať. Alebo by poslanci mali začať obhajovať Tomčányiho?

 25. Podla mna, by na najblizsom rokovani MsZ mal byt samostatny bod programu, v ktorom by mali POSLANCI MsZ VEREJNE ODSUDIT IGNOROVANIE statneho smutku a statneho sviatku vedenim mesta, a prijat uznesenie v ktorom by sa od takehoto konania poslanci distancovali. Zaroven by mali primatora v uzneseni poziadat o VEREJNE OSPRAVEDLNENIE SA OBCANOM za jeho zlyhanie.

  Jedine takymto sposobom si mesto ako tak moze zachovat tvar.

  Akekolvek bagatelizovanie stavu alebo tvarenie sa ze to az tak nie je problem poslancov a nejako to uz len prehrmi, je neprijatelne, sproste a alibisticke.

  No, uvidime…

 26. Na TV Krea (čo sa dá ľahko pozrieť ) pán Veselický ešte 18.11.2019 vysvetlil, prečo neboli zavesené zástavy. Jednalo sa o to, že Mestský úrad bol v rekonštrukcii a s rekonštrukciou, teda novými stĺpmi na vlajky sa v rámci rekonštrukcie počítalo, pretože na starých stĺpoch boli za tie roky zhrdzavené lanká a vlajky sa nedali vztýčiť , a preto tam už vlajky dlhšie neboli. To, že tam neboli 15.11, alebo 17.11. nebol žiadny zlý úmysel mesta.

 27. Ak to takto pán Veselický vysvetlil tak je klamár. Stožiare aj lanká boli plne funkčné, neboli zhrdzavené tak aby sa na ne nedali vyvesiť vlajky. Ako som už písal v nedeľu 17. 11. som si to osobne skontroloval. A ak stožiare neodviezli, môžete si to aj vy skontrolovať na dvore Mestského úradu, kde som si ich bol znovu pozrieť.

 28. občan 23. novembra 2019, 18:20 at 18:20 – NEZMYSEL !
  V tom telefonate sa Veselicky akurat tak znovu strapnil a nezakryl to ani tendencne spracovany prispevok.

  Neodpovedal na otazku a povedal, ze tam stlpy nemali byt uz davnejsie. Ale boli a boli plne funkcne. Tak na nich mali byt vlajky.

  To nehovorim ja ci niekto iny, ale zakon a nariadenie Vlady SR.

  Veselicky by mozno takto nasiel nejaku primitivnu vyhovorku na statny smutok, ktory bol „akoze“ necakany, no NIKDY NIE NA STATNY SVIATOK, ktory je v kalendari.

  Pre zjednodusenie – zakon NEDAVA VYNIMKU pre Veselickyho, Tomcanyiho ani pre inych ignorantov, hovori jednoznacne a to treba respektovat.

  Ak by nahodou niekto uz fakt nedokazal akceptovat fakty, su tu dalsie stoziare a to pred starou budovou. Tie BOLI ROVNAKO PRAZDNE !!

  Jednoducho sa v plnej nahote prejavila arogancia primatora a jeho zastupcu – ZAKON BOL PORUSENY a namiesto priznania chyby a OSPRAVEDLNENIA SA vidime utoky a primitivne vyhovorky.

  Hanba im na 100 rokov!

 29. Veselický je obyčajný klamár a jediný okydavač je on. Aj to hnoja. Nečakali, že bude štátny smútok ale aj štátny sviatok im tam asi v rýchlosti schválili v parlamente. Najlepšie by urobil ak by si zbalil švestky a odišiel by do histórie. A ešte predtým by vrátil neprávom vyplatené peniaze

 30. že by to bolo o sereďskom kočnerovi?
  us.sme.sk/c/22265754/klinicky-psycholog-gabriel-hrustic-kocner-uveril-svojej-beztrestnosti.html

 31. To, ze si primator dovoluje to, co uz takmer 8 rokov verejne kritizujeme, sposobili najskor poslanci. Tie aktivne a povedzme na rovinu ze uspesne lobisticke skupiny ludi.

  Nasledne obcania, ktori mu naleteli odmietajuc nase upozornenia na porusovania zakonov, nevyhodne zmluvy pre mesto, uzemny plan pretlaceny za kazdu cenu reflektujuci zaujmy znovu zopar podnikatelov no uplne ignorujuci zaujem verejny, diskriminaciu podnikatelov a ludi nesuhlasiacich s takymto konanim vedenia mesta.

  Obcania ignorovali nase verejne upozornenia a snahu zastavit taketo konanie skor, ako to bude podstatne tazsie, kezde z podani na prokuraturu a policu sme videli, ze kontakty a vychadzajuc z vysledkov vysetrovani aj vysoko pravdepodobne krytie nezakonnosti narastalo rovnako.

  Nasledne mi zhorelo auto – niekomu naozaj hodne prekazalo to, ze verejne poukazujeme na spinavosti v samospravach.

  Tam sa postoj policie, prokuratury a sudu prejavil v plnej nahote a nasledky riesime dodnes.

  Az vrazdou novinara Kuciaka sa veci (vysetrovanie) ako tak zacali hybat. A postupne sa hybu aj v kauzach v meste. A to napriek tomu, ze napr. pri nezakonne vyplacanych odmenach „podaj taske“ sa uz po podani trestneho oznamenia kontrolorkou v meste hovorilo, ze „to maju vybavene“ a nic z toho nebude.
  Ja mosobne som tomu fakt neveril – krajska vysetrovatelka si predsa nemoze dovolit na takto zavazne porusenie zakonov povedat, ze sa skutok nestal.
  Dovolila si. Ako je mozne, ze nam takyto vysledok uz dopredu signalizovali niektori ludia z mesta?

  No, vysetrovanie prebieha dalej, predsa len sa potvrdzuje, ze aj PRAVO a SOPAVODLIVOST si cestu najde. Ak nie pri dalsom uzneseni, tak este o nieco neskor – no CESTU SI NAJDE.

  Sam som prisiel nato, ze pokial nebudu vyriesene (zial mozno medializovane) dalsie omnoho zavaznejsie podania, nema dokonca zmysel ani domahanie sa prava na sude v okresnom meste. Jedna zaloba a jej vysledok to ukazali. Nastastie ani tomu este nie je koniec.

  Ludia ZIAL NETUSIA, co znamena 8 rokov zapasu v systeme „sami proti vsetkym“ a to napriek tomu, ze v rukach mate vsetky fakty, dokazy, no pravo a spravodlivost maju v moci krivit niektori policajti, prokuratori a sudcovia podobni tym, ktorym v inej kauze uz zobrali telefony a oni si musia vyzliekat talare.

  Cesta je to narocna, no historia ukazala, ze sa po nej ist oplati. Aj podpalene auto bola len vec, ktora potvrdila, ze ideme spravnym smerom…

 32. Anonym 25. novembra 2019, 8:49 at 8:49 – niekto tu spominal Kocnera.

  Videl som niekolko jeho tlacoviek, kde sa on bavil na otazkach novinarov. Bavi sa na ich otazkach a robote aj dnes?

  Cital som tu rozne prispevky obhajujuce opicku Jankovsku. Dnes sa neobhajuje uz ani ona sama.

  Dnes tu este podajtaska verejne klame a zavadza. Fakt niekto este stale dufa, ze tomu tak bude naveky?

 33. Niektori funkcionari namaju Pana Boha pri sebe. Nemaju ani pud sebazachovy a nevedia, kedy je cas odist.

  https://www.aktuality.sk/clanok/743327/spreneveril-peniaze-mestskej-firmy-potom-sa-stal-poslancom-v-zastupitelstve-konci/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x…B.

  Hlavna kontrolorka Horvathova este pred volbami konstatovala desiatky poruseni zakona v MsBP.
  Najvyssim sefom tejto mestskej eserocky za Mesto Sered je primator Tomcanyi.

  Nemal moralny problem kandidovat a niektori ludia nemali moralny problem volit ho.
  Co ku kandidature viedlo jeho je asi zrejme.
  Co ale viedlo jeho volicov k volbe cloveka zodpovedneho za vazne porusenia zakonov?

  Je normalne, aby sme sa teda pytali, preco v meste dochadza k dalsiemu porusovaniu zakonov jeho primatorom a statutarom?

  Mame dovod cudovat sa, preco je mesto v stave v akom je?

 34. Ako si dovoľujete spochybňovať morálny kredit hocikoho, ktorý ho volil? Aha, už asi viem…lebo nevolili Vášho favorita, ktorému primátorské kreslo uniklo len o vlások…PS:používanie písania v tretej osobe podľa odborníkov sa v súčasnosti nepoužíva pri textoch, ktoré vyprodukovala len jedna osoba….je to neprofesionálne…mier ✌

 35. Yx 26. novembra 2019, 12:32 at 12:32 – v tomto pripade bolo jeho meno spomenute mimoriadne ucelne. A snad dietky osvieti… Nemyslim tym vedenie mesta, ale tych, ktori nechapu co cinia, ked konaju tak, ako konaju. Niekto hovoril, ze nic nie je vecne. Komu sa do prdele vrazia, ked kompetentne organy zasiahnu aj u nas?

 36. Ako vidieť aj z priloženej fotografii na stožiaroch pred Mestským úradom nebola žiadna zástava a to už dlhšie. Bral som to, že z dôvodu, že budova bola v rekonštrukcii a s ňou budú aj rekonštruované stĺpy na zástavy. Neviem o čom sa tu toľko zlomyselne točí. Jasne je vidieť, že v tom nebol zo strany mesta žiaden úmysel, len niekto chce spraviť z komára somára, aby bolo o čom písať.

 37. obyvateľ 27. novembra 2019, 18:21 at 18:21 – zakon nepozna vynimky co sa tyka oznacenia budov pri statnom smutku ani statnom sviatku.
  Zakon UKLADA POVINNOSTI a to aj Mestu Sered / uradu, za chod ktoreho zodpoveda primator a statutar mesta t.c. Ing. Martin Tomcanyi.

  V com vidite zlomyselnost, v ignorovani povinnosti ulozenych zakonom? Lebo ak v upozorneni na porusenie zakona a to hned v dvoch pripadoch za sebou, tak je potrebne zamysliet sa nad motivom takehoto Vasho tvrdenia.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img