ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Po kritike obyvatelov mesta a liste premiérovi SR, v pondelok tri plne funkčné vlajkové stožiare z pred MsÚ odstránili.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď  / V piatok počas Vládou SR vyhláseného štátneho smútku a následne v nedeľu počas zákonom určeného a v kalendári po dlhé roky zapísaného štátneho sviatku, sme verejnosť informovali o absencii štátnych vlajok pred MsÚ v Seredi. S najväčšou pravdepodobnosťou ignorovaním povinností vyplývajúcich samospráve za čo  zodpovedá primátor a štatutár mesta  Martin Tomčányi došlo k flagrantnému porušeniu zákona a nariadenia Vlády SR.

V pondelok ráno sme uverejnili list odoslaný predsedovi Vlády SR  napísaný obyvatelom mesta  Sereď, v ktorom bolo poukázané na zjavné pochybenia MsÚ, načo už v pondelok predpoludním boli tri plne funkčné  stožiare z pred  úradu odstránené.

Takéto konanie však nijakým spôsobom neospravedlňuje odignorovanie štátneho smútku a významného štátneho sviatku vedením mesta a množstvo obyvatelov mesta sa oprávnene cíti byť poškodenými na cti a znechutenými konaním (nekonaním) primátora mesta Tomčányiho.

Mesto Sereď pod vedením primátora Tomčányiho týmto opätovne nezvládlo to, čo bez problémov zvládli snáď všetky obce a to s najväčšou pravdepodobnosťou aj povestné  Fekišovce na východe krajiny a Žehra, teda obec, kde sa onoho času zvolený starosta po úspechu v komunálnych voľbách de facto učil čítať pri skladaní predpísaného sľubu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. čakám, že v najbližšej dobe bude článok v našom hlásniku o tom, že dotyčné stožiare boli určené na demontáž ale do určeného dňa ich firma nestihla odstrániť (a samozrejme ich havarijný stav). a týmto sa budú najskôr obhajovať aj u predsedu

 2. Asi to bude tak prezentované,že ohrozovali chodcov a autá pred firmou p.primátora tomcanyiho a možno budú nové aby ladili s fasádou budovy

 3. Max 19. novembra 2019, 18:47 at 18:47 – dalsie porusovanie / nerespektovanie zakonov SR primatorom a statutarom mesta povazujete za nezmysel?

  To vazne?

 4. Pán Majko,p.primátor Tomčányi porušuje veľmi veľa zákonov,verím v dobro a to určite zvíťazí nad zlom ktoré p.Tomčányi robí občanom Serede,

 5. Zhodou okolností som v nedeľu asi o 10:15 išieľ okolo mestského úradu a telefonoval som s pánom Majkom.Bavili sme sa aj o nevyvesených vlajkách. Keď som teda išiel okolo úradu tak som si dôkladne prezrel stožiare. Boli plne funkčné a určite neboli v takom stave že by boli niekoho či niečo ohrozovali. Keby ich neodstránili bez problémov mohli fungovať ešte niekoľko rokov.

 6. 😁😀😁takze to individum dalo urýchlene odrezat tie stožiare 😁😁😁a to prave teraz. Pocitam ze hned ma aj statický posudok na nutnost ich odstranenie😁😁😁 a toto všetko este aj zaplatime cez 100% zvýšenie daní a poplatkov. Je to chuj. Polohnile stoziare osvetlenia po celom meste mu nevadia ale zrovna tie kde porusil zakon a etiku slušnosti a úcty. Takže obyvatelom dokazal a odkazal🖕

 7. Nevyhral náš pán primátor náhodou podvodom? Nesľuboval napríklad letnú pláž 2019? Videli ste tú „pláž“ ? Normálny človek sa musí hanbiť pri pomyslení na to čo primátor nazval pláž. Taká typická Tomčányiovská pláž. Teda zelina a blato. No hnus.

 8. Také úbohé od p. primátora. Stačilo sa ospravedlniť a priznať chybu. Prešli aj iné a závažnejšie zlyhania primátora, ktoré majú aj finančné dopady na mestky rozpočet!

  Toto je len čerešnička na torte.

 9. Ďalšou vecou, ktorou je povinný sa člen Strany riadiť, teda ju skôr ovládať, je doublethink. Vo svete, kde sa informácie menia každú chvíľu a skutočná pravda sa stráca v spletí právd nariadených, sú ľudia nútení trénovať svoj mozog tak, aby sa snažili veriť tomu, čo je momentálne považované za všeobecne pravdivé. Princíp doublethinku je jednoduchý. Nahradiť pôvodnú informáciu novou a vzápätí zabudnúť na celý proces, ktorý sa v mysli udial. Nová informácia sa tak nestáva niečím, čo sa vytvorilo, ale niečím, čo tu vždy bolo a nikdy to nebolo inak.

 10. ,,Prevaha hlupákov je nepremožiteľna a naveky istá “ Albert Einstein. Prasa,ktoré je ešte malé a chude,nemôže príliš vystrájat,keď sa však vykrmi a zosilnie,výjde najavo jeho pravá povaha. I -Ting ( čínska múdrosť )

 11. Rýchlosť, akou odstránili stožiare je obdivuhodná. Ale za 25 rokov nevedia, alebo nechcú odstrániť basketbalové koše z našich pivníc, ktoré máme v osobnom vlastníctve. Sú k dispozícii celému okoliu na hranie, alebo sankovanie. Ale, že neoprávnene užívajú a poškodzujú cudzí majetok, to ich netrápi, to je v poriadku. Máme na ne LV, nakoľko sme si ich museli odkúpiť. Boli by sme radi, keby túto rýchlosť využili aj na tento účel.

 12. Ria , nie ste sama ,je nás viac s touto skúsenosťou a rýchlosťou vo vybavovaní na mestskom úrade Sereď, keby sa to už zmenilo.

 13. Jozef : určite majú zdravé ruky ,ale p.Tomčányi sa stará iba o záujmi ,ktoré vyhovujú jeho osobe a ľuďom jemu podobným .

 14. Dnes sme obdržali zásielku ,,Mesto Sereď “ – s určitým obsahom ,,Rozhodnutie “ a predstavte si že nebolo podpísané Ing.Martin Tomčányi,ako vždy, ale ? Ing.Tibor Krajčovič prednosta MsÚ v Seredi ! List poslany dňa 18.11.2019 ,kde je p.primátor Tomčányi ? Asi niekde na dovolenke v teplých krajoch,,sťahovavy vták „,celý rok pracoval,treba si dopriať oddych,doprajme mu ho .

 15. Pan Kurbel,pozrite si vyjadrenie sudruha viceprimatora na TV Krea,ohladom daneho problemu.Jeho arogancia a drzost uz tusim presahuje vsetky medze.

 16. Veselický žiaľ nevie, že v najlepšom treba odísť. A to bolo už dávno. Veľmi dávno. Jemu trčia z útrob primátora už len topánky. Snáď už dostane rozum, lebo vek mu zjavne neprekáža a nasledujúce voľby ho na kandidátke nenájdeme. Lebo ak áno, tak to bude prehra pre naše mesto.

 17. tieto stožiare neboli zabetónované v zemi, ale osadené do kovových puzdier ktoré sú zabetónované v zemi, tak že odhniť nemohli.
  Na stožiaroch sú oceľové lanka, ktorú taktiež v bezvadnom stave, som presvedčený že by udržali záťaž aj najmenej 200 kg , tak že zástava ktorá má cca 1/2 kg by ich nepotrhala. Stĺpy sú zložené vo dvore MsÚ.
  Darmo, darebáci, darmožráči si myslia že sa s toho vyvinia, škoda že tu nemáme gilotínu.

 18. Pre Aktualita 20.novembra, 11.42.
  To hádam nie!
  Veď prednosta je iba pracovníkom mestského úradu. Nerozhoduje vo veciach voči občanom mesta.
  To musí byť omyl.
  Alebo sa črtá ďalšie porušovanie predpisov.
  Jóóóóóój!

 19. Pre Xy ,tiež sa mi to zdá čudné,ale viem čítať,alebo je p.primátor Tomčányi na služobnej ceste,od 15.11 2019,nikto nevie 🙂 tak ho musí niekto zastúpiť,a nie je to jedno kto ? V SEREDI je všetko možné 🙂

 20. Vážne. Mňa zaujíma aby sme mali čo jesť,kde spať atď.keby ste chodili do roboty nezaujímali by vás takéto kktiny. A či tam sedí ten,alebo onen bude to stále potom istom.

 21. Aktualita 20. novembra 2019, 17:25 at 17:25 – pre informaciu:

  Obcanom sa NEZODPOVEDA prednosta uradu. On je zamestnanec a URADNIK.

  Obcanom sa v samosprave zodpoveda:

  PRIMATOR a zaroven STATUTAR Tomcanyi – ma na starosti chod uradu a – akoby moc vykonna

  POSLANCI MsZ – rozhoduju o majetku, investiciach, prenajmoch a pod. – akoby moc „zakonodarna“

  Primatora zastupuje jeho ZASTUPCA Veselicky – no, nic moc, ale aj on vie, len musi chciet. Niekedy bol skutocne sikovny, ferovy – dnes – vsak vieme…

  Prednosta riadi urad a zodpoveda sa primatorovi.

  To plati obecne. Kto komu skutocne rozkazuje u nas, kto koho a cim drzi za gule a kde ma kto ake priority, aspon zhruba vieme snad vsetci.

 22. Aj takéto praktiky nám priniesla tzv. Nežná revolúcia, o ktorej toľko počúvame na každom kroku. Asi nikto nepočítal s tým, ako sa to zvrtne, že začne rozkrádanie a rabovanie. „Pánom a bláznom nikto nerozkáže“.

 23. …ten uz rozum nedostane nikdy….tusim by aj bolo zbytocne takemu staremu somarovi rozum davat…..nech len taha kade lahsie,hajzel………pre istotu by bolo najlepsie,keby odtiahol do vecnych lovist…..

 24. Pre aktualita,keď dostanete poštu od financaku,myslíte,že by tam mal byť podpísaný minister financií,alebo od úradu práce,minister ? Je tam podpísaný ten,kto je za ten úsek zodpovedný.Uz ozaj nemáte nič iného?

 25. Neviem, ale si myslím, že naši na MÚ, keď dali vence ku stromu, ktorý je pred MÚ v strede zeleného záhonu, pokladajú to za vybavené, že to stačí, že to je pre všetky príležitosti. Ľudia tomu nerozumia, čo to má znamenať?

 26. Pre pána Majku a Xy ,ďakujem že ste sa vyjadrili k podpisu p.Krajčoviča,a pre Halo,že určite tam nemal byť podpis p.Krajčoviča,vôbec sa to ,,rozhodnutie „netýkalo jeho úseku za ktorý je zodpovedný ( myslím si že on ani nevie za čo zodpovedá ,mám s ním skúsenosť ,úradnú ,drží jazyk za zubami,pretože nikdy nevie o čo ide,asi toľko ),Občania Serede zobuďte sa! ,naozaj sa na tomto úrade pod vedením p.primátora Tomčányiho a jeho prisluhovačov nedá nič vybaviť a hlavne nie je ochota sa zaoberať nami občanmi,ktorý im platia ich drahé dovolenky . Ďakujem za porozumenie .

 27. Sepultura666. Keď tu sledujem vaše komenty k rôznym témam celkom sa bavím🙈.a mimochodom komunizmus si nepamätám,nebol som na svete.ale nevadí.pozdravujem

 28. Tá kniha je veľmi nadčasová. Po každom ďalšom prečítaní žasnem nad podobnosťou s tým, čo sa tu deje. Keby si ju každý prečítal a zároveň ju aj pochopil, mohlo by to tu vyzerať úplne inak.
  …Každý vie, že v priestoroch Ministerstva lásky sú cely a mučiarne pre politických väzňov, Ministerstvo pravdy sa programovo zaoberá klamaním, ekonomika Ministerstva hojnosti vedie k hladomoru, Ministerstvo mieru riadi vojnu. Človek cvičený v doublethinku v tom ale nevidí spor. Je vnútorne presvedčený, že evaporovaná osoba nikdy neexistovala, aj keď by išlo o vlastnú matku. A ak Strana hovorí, že Eurázia je úhlavný nepriateľ Oceánie, potom bola nepriateľom odjakživa bez ohľadu na klamnú spomienku, že ešte pred 10 minútami bola spojencom…

 29. V tom prípade tých pseudonovinárov je na Slovenku hóóódne veľa. A takéto chybičky se vloidí aj do profesionálnych novín s nákladom stoviek tisíc výtlačkov a s desiatkami až stovkami zamestnancov. A nie jedného novinára ktorý si musí urobiť všetko. No a čo sa takého strašného stalo? Určite menší prúser ako nevyvesiť vlajky na štátny smútok a sviatok.

 30. Tieto noviny maju hodnotu v tom, že prinášajú aktuálne veci z mesta a okolia, a nie sú poplatné malému kočnerovi a jeho prisluhovačom. Takže nejakú tú chybičku radi odpustíme.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img