ISSN 1337-8481

streda, 24. apríla, 2024

Šmejdy 1989

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Opätovne z produkcie socialistickej Československej televízie pochádza materiál poukazujúci na výrobky z čias socializmu predávané v bývalom Československu.

O minulosti je potrebné vedieť pravdu a totalitný  komunistami ovládaný režim si nevykresľovať lepším, ale ani horším, ako v skutočnosti bol.

Čo do držania sa faktov, niet nad dobové materiály, ktorých autenticitu je spochybňovať problematické.

Jedno z ďalších videí o socializme teda prinášame. Zameraný je na Šmejdy v roku 1989.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Babka: Za komunistov som si kúpila televízor a vydržal mi bez poruchy doteraz.
    Televízor: Japonské Sony z Tuzexu.
    Asi tak nejako…

  2. pre anonym 27. augusta 2023, 22:31 – máš calex-ku už 40 rokov, to je pekné. No samotný calex priznal 34% vadných výrobkov. Ty si mal proste šťastie a máš jednu z tých 66%. Porovnaj si koľko majú dnešný výrobcovia (nielen) chladničiek % reklamácií.
    Práčky mali 56 a 77%-nú závadovosť, veď to sú doslova šialené čísla ktoré samotní výrobcovia už v tej dobe priznali a ty nás tu chceš presviedčať že to sú super výrobky? Hejtujete tu Majka ako keby on to video natočil, no pravda je taká, že bolo natočené koncom 80tych rokov a Majko ho dnes len zverejnil resp. zdieľal keďže je dostupné na youtube.

  3. hmm, u nas a ani u rodicov sa uz nenajde ziadna technika z tej doby, lebo sa vsetko nejak pokazilo, ci bol cas na vymenu, koli neefektivite, zastaranosti, alebo uz nevyhovujucim vlastnostiam… mozno na chalupu by som prijal staru chladnicku, ale nie calex, skorej nieco estetickejsie a len ako dekoraciu, isto nie na chladenie…

  4. Tak to si asi otvorim sampanske, ked som ten stastny majitel funkcnej Calexky. A hlavne sa tu neohanaj percentom reklamacii dnesnych vyrobkov. Ziadny vyrobok dnes nedosahuje ani polovicnu zivotnost ako tie stare. A ked Ti odide napriklad pracka, tak oprava Ta vyjde skoro polovicu novej. Lebo vsak zapadna vyroba musi chrlit vyrobky. A tak trocha si opomenul fakt, ze sa to vyrabalo u nas, cize ludia mali pracu. Dnes mame hovno a nie fabriky. A Majka nehejtujem, len konstatujem, ze sa chorobne ukaja nad tym, ked si moze kopat do byvaleho rezimu. Ale vsak ked ine nevie, chudacik.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img